30 Սեպտեմբեր 2011 - 11:47 AMT
2011թ-ի սեպտեմբերի 26-ից 30-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 86,682,904 ԱՄՆ դոլար 370.67 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 96,265,097 ԱՄՆ դոլար 372.01 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱե ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 9,075,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,750,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 370.22 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.0 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 29.4 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղրոդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

30 Сентябрь 2011 - 11:47 AMT
С 26 по 30 сентября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 86,682,904 долларов США по 370.67 драма/1 доллар США и продано 96,265,097 долларов США по 372.01 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 9,075,000 долларов США по 370.22 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1, 750,000 долларов США по 370.22 драма/1 доллар США.
С 19 по 25 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 29,4 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.