3 Հոկտեմբեր 2011 - 11:05 AMT
Հոկտեմբերի 3-ից Արդշինինվեստբանկի Վարչության նախագահ է նշանակվել Մհեր Հերբերտի Գրիգորյանը: Ինչպես նշվում է բանկի մամլո հաղորդագրությունում, ներկայացնելով նորանշանակ Վարչության նախագահին, բանկի Խորհրդի նախագահ Կարեն Սաֆարյանը վստահեցրել է, որ Մհեր Գրիգորյանը լինելով հայկական բանկային համակարգի հմուտ գիտակ, կդառնա Արդշնինվետբանկում ձևավորված աշխատանքային լավագույն ավանդույթների շարունակողը:
Իր կողմից Մ. Գրիգորյանը հավելել է, որ իրեն արված առաջարկությունը գնահատում է անչափ հետաքրքիր և հեռանկարային: «Իմ առջև կանգնած է բավականին հավակնոտ նպատակ, այն է, դարձնել Արդշինինվեստբանկն առավել հզոր և մրցունակ` շարունակելով իրագործել մանրածախ և կորպորոտիվ բիզնեսի զարգացմանն ուղղված նոր նախագծեր»,- ավելացրել է նա:
Մհեր Գրիգորյանը ծնվել է 1972 թվականին, մասնագիտությամբ իրավաբան է: 1996 թվականից աշխատում է բանկային համակարգում` ՀՀ կենտրոնական բանկում, Հայներարտբանկում, «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» բանկում: 2006-2007 թվականներին եղել է Ինեկոբանկի գործադիր տնօրենը: 2002-2006թթ համատեղությամբ աշխատել է Համաշխարհային բանկի երևանյան գրասենյակում` որպես խորհրդատու: 2007 թվականից մինչև նոր նշանակումը, եղել է ՎՏԲ-Հայաստան բանկի գլխավոր տնօրենի տեղակալ-տնօրինության անդամ:

С 3 октября Мгер Григорян, ранее занимавший должность заместителя генерального директора “Банка ВТБ (Армения)”, станет новым председателем правления Ардшининвестбанка.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, представляя новоназначенного председателя правления, председатель совета Ардшининвестбанка Карен Сафарян отметил, что новый руководитель является опытным знатоком армянской банковской системы и станет продолжателем традиций, установленных в банке. “Передо мной стоит амбициозная задача – сделать Ардшининвестбанк более мощным и конкурентоспособным, продолжая реализацию новых программ, нацеленных на развитие розничного и корпоративного бизнеса”, – заявил новый председатель правления.
Мгер Григорян, по профессии юрист, родился в 1972 году. С 1996 года работает в банковской системе: Центральный банк Армении, Армимпэксбанк, HSBC Банк Армения, Инекобанк, с 2002-2006 гг. по совместительству работал в армянском офисе Всемирного банка в качестве советника. С 2007 года до нового назначения являлся заместителем генерального директора Банка ВТБ (Армения), а также членом директората банка.