3 Հոկտեմբեր 2011 - 12:00 AMT
Այսօր Orange-ը ներկայացրեց Ինտերնետի նորացված սակագնային պլանները: Այսուհետ Ինտերնետ Հիմայի 9000, 11000 և 20000, MyFi-ի 10000, 12000 և 21000 և Ֆլայբոքսի 16000, 21000, 32000 սակագնային պլաններից օգտվող բաժանորդները գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո նախկին 384Կբ/վ ներբեռնման արագության փոխարեն ինտերնետից կօգտվեն մինչև 512Կբ/վ արագությամբ: Նշված սակագնային պլանների համար կրկնապատկվել է վերբեռնման արագությունը. այժմ փաստաթղթեր, երգեր կամ նկարներ կարելի է բեռնել համացանց մինչև 256Կբ/վ արագությամբ:
« Մեր ինտերնետ առաջարկներով մենք գերարագ ինտերնետը հասանելի դարձրինք տասնյակ հազարավոր մարդկանց համար: Մեր բաժանորդները սովորեցին, թե ինչ է իրական ազատությունը շարժական ինտերնետի հետ, որը ոչ թե թանկ հաճույք է, այլ պարզապես առօրյա հնարավորություն: Սակայն մենք շարունակում ենք մշտապես հետևել մեր բաժանորդների արձագանքներին և փորձում մի քայլ առաջ իրականացնել նրանց ակնկալիքները: Այսուհետ մեր հին բաժանորդները, ինչպես նաև նրանք, ովքեր դեռ նոր պիտի միանան մեզ, կարող են հնարավորինս վայելել շարժական ինտերնետի առավելությունները` ավելի արագ, սակայն նույն ամսավճարի դիմաց», ասաց Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Հիշեցնենք, որ Ինտերնետ Հիմայի 6,000 դրամ ամսական վճարով սակագնային պլանի բաժանորդներն ամսական ստանում են 2 գիգաբայթ գերարագ ինտերնետ, 9,000-ինը` 6 գիգաբայթ, 11,000-ինը` 11 գիգաբայթ, իսկ 20,000 դրամ սակագնային պլանի բաժանորդները` 24 գիգաբայթ: Իսկ գիշերային ժամերին`ժամը 2-ից մինչև 8-ը, Orange Ինտերնետի բոլոր բաժանորդները կարող են օգտվել գերարագ ինտերնետից անվճար` իրենց Ինտերնետ Հիմա, MyFi կամ Flybox մոդեմի հիմնական ինտերֆեյսից ուղարկելով NI բանալի բառը 111 համարին:
Orange-ն այսօր շարժական լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններ է մատուցում 67 հազար բաժանորդի Հայաստանի բոլոր մարզերում, որոնք կազմում են շարժական ինտերնետից օգտվողների ավելիք ան 60%-ը: Նրանցից յուրաքանչյուրը մեկ ամսվա ընթացքում սպառում է ինտերնետի 7-ից 8ԳԲ թրաֆիկ:

3 Октябрь 2011 - 12:00 AMT
3 октября компания “Orange Armenia” представила новый тарифный план Интернет-связи. Отныне абоненты, пользующиеся тарифным планом “Интернет сейчас” за 9 000, 11 000 и 20 000 драмов, MyFi за 10000, 12000 и 21000 драмов и Flybox за 16000, 21000 и 32000 драмов по истечении высокоскоростного трафика вместо прежних 384 Кб/с получат скорость Интернета – 512 Кб/с. Для отмеченных тарифных планов вдвое увеличится скорость закачивания: отныне документы, песни или фотографии можно будет загрузить со скоростью 256 Кб/с.
“Своими предложениями мы добились того, чтобы сделать сверхбыстрый Интернет доступным десяткам тысяч наших абонентов. Они узнали, что такое реальная свобода при наличии мобильного Интернета, который уже давно перестал быть дорогим удовольствием. Это теперь повседневная реальность. Мы постоянно следим за откликами наших абонентов, которые, в частности, относятся к их ожиданиям, касающимся развития наших услуг”, – сказал генеральный директор компании „Orange Armenia” Бруно Дютуа.
Следует напомнить, что абоненты тарифного плана “Интернет сейчас” с ежемесячной оплатой 6000 драмов получают сверхскоростной Интернет 2 Гб/с, 9000 – 6 Гб/с, 11 000 – 11 Гб/с, 20 000 – 24 Гб/с. А в ночные часы, с 02:00 до 08:00 все абоненты Orange-Интернета смогут воспользоваться бесплатный сверхбыстрым Интернетом, послав ключ NI на номер 111 из основного интерфейса модемов “Интернет сейчас”, MyFi или Flybox.
В настоящее время Orange предоставляет услуги мобильного широкополосного Интернета 67 тысячам абонентов в Армении.