3 Հոկտեմբեր 2011 - 12:34 AMT
Հոկտեմբերի 4-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատանը, ՀՀ Արտաքին գործերի և Էկոնոմիկայի նախարարների ներկայությամբ, տեղի կունենա Հայ-ֆրանսիական գործարարության ակումբի (ՀՖԳԱ) մեկնարկը:
Ինչպես հայտնում է դեսպանատան մամլո ծառայությունը, Հայ-ֆրանսիական գործարարության ակումբը ստեղծվել է 2011թ. սեպտեմբերին, Հայաստանում ազգությամբ ֆրանսիացի, հայ և Ֆրանսահայ հիմնադիրների կողմից, ինչպես նաև Հայաստանում Ֆրանսիայի դեսպանատան աջակցությանբ:
Հայ-Ֆրանսիական գործարարության ակումբը հանդիսանում է հանդիպման վայր` մասնավորապես Ֆրանսիական մասնակցությամբ ձեռնարկությունների համար: Ակումբում կկազմակերպվեն թեմատիկ հանդիպումներ ու միջոցառումներ, կիրականացվեն զարգացման տարբեր ծրագրեր: Ակումբի առաքելությունն է առաջ տանել, աջակցել ու ամրապնդել ֆրանսիական գործարար համայնքը, առևտրատնտեսական հարաբերությունները, գիտատեխնիկական փոխանակումները Հայաստանի ու Ֆրանսիայի միջև:

4 октября в посольстве Франции в Армении состоится официальная церемония открытия армяно-французского бизнес-клуба.
Как сообщает пресс-служба посольства, основателями фонда, созданного при содействии посольства Франции в Армении в сентябре 2011 года, является группа французов и армян.
Армяно-французский бизнес-клуб станет местом встреч, в частности, представителей предприятий с французским участием. В клубе будут проводиться тематические встречи и мероприятия, программы развития. “Миссией клуба станет продвижение, содействие и укрепление французского бизнес-сообщества, торгово-экономических отношений, научно-технического обмена между Арменией и Францией”, – говорится в сообщении.