4 Հոկտեմբեր 2011 - 07:42 AMT
2012-ի պետբյուջեն իներցիոն է և զարգացման միտում ու նախորդ բյուջեի համեմատ որակական փոփոխություններ չունի: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Ժառանգություն» ընդդիմադիր խմբակցության քարտուղար Լարիսա Ալավերդյանը, մեկնաբանելով խորհրդարանում ներկայացված բյուջեի նախագիծը հաջորդ տարվա համար: «Բյուջեն որպես օրենք օրենքների շարքում ամենաիներցիոնն է»,- նշել է նա:
Ալավերդյանը նշել է, որ այս տարվա բյուջեի նախագծում հարկերը կազմում են ՀՆԱ 17,3 տոկոսը, ընդհանուր եկամուտները` 22,07` գրեթե չփոխվելով վերջին տարիների բյուջեների համեմատ:
Ալավերդյանը նաև հավելել է, որ չի հասկանում, թե ինչու է կառավարությունը 2012-ի բյուջեն անվանում հետճգնաժամային, իսկ ողջ աշխարհում սպասում են ճգնաժամի երկրորդ ալիքին:

4 Октябрь 2011 - 07:42 AMT
Госбюджет на 2012 является инерционным, не имеющим тенденций развития, и качественных изменений по сравнению с предыдущими бюджетами. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявилa секретарь оппозиционной фракции “Наследие” Лариса Алавердян, комментирует представленный в парламент проект бюджета на следующий год. “Бюджет, как закон – самый инерционный среди законов”,- заметила она. По ее словам, нынешний проект бюджета продолжает традиции предшествовавших ему в последние годы бюджетов.
Алавердян отметила, что в проекте бюджета этого года налоги составят 17,3% к ВВП, а общие доходы по отношению к ВВП 22,07%, почти не изменившись по сравнению с бюджетами последних лет.
Алавердян также добавила, что не понимает, почему правительство называет бюджет 2012 года посткризисным, в то время как во всем мире ожидают вторую волну кризиса.