Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը Իտալիայի Վենետո մարզի, Վենետիկի առևտրի պալատի և Սուրբ Ղազարի Մխիթարյան միաբանության հետ համատեղ, 2011 թվականի հոկտեմբերի 4-ին Վենետիկում կազմակերպել է Հայաստանի Հանրապետության և Վենետո մարզի միջև զբոսաշրջության խթանմանը նվիրված աշխատանքային համաժողով: Համաժողովին մասնակցում են երկու երկրների շուրջ 55 ընկերություններ: Նոյեմբեր ամսին նախատեսվում է պատասխան համաժողովի կազմակերպումը Երևանում:
Համաժողովին բացման խոսքով հանդես եկավ ՀԱՄՀ գործադիր տնօրեն Արման Խաչատուրյանը և ներկայացրեց զբոսաշրջության ոլորտում Վենետո-Հայաստան համագործակցության զարգացման հնարավոր ուղիները:
Հանդիպումներ են նախատեսված մարզային իշխանությունների ներկայացուցիչների Վենետիկի առևտրի պալատի նախագահի և տեղի հայ համայնքի հետ, հաղորդում է Ազգային մրցունակության հիմնադրամի մամլո ծառայությունը:

Фонд национальной конкурентоспособности Армении при поддержке итальянской области Венетто, Торговой палаты Венеции и Ордена Мхитаристов Святого Лазаря 4 октября в Венеции организовали конференцию по развитию туризма между Арменией и итальянской областью Венетто.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА, в конференции принимают участие 55 компаний. На конференции со словами приветствия выступил исполнительный директор Фонда Арман Хачатрян, который представил возможные пути развития сотрудничества Венетто-Армения в сфере туризма.
В рамках конференции запланированы встречи с представителями области, председателем Торговой палаты Венеции и местной армянской общиной.