Samsung ընկերությունը հայտնել է, որ դատական արգելքի հայցով դեմ է դուրս եկել Apple ընկերությանը՝ պահանջելով հոկտեմբերի 5-ին Ֆրանսիայում և Իտալիայում iPhone 4S –ի վաճառքի դադարեցում։ Այս մասին տեղեկացնում է i4U.com-ը։
Երեկ Apple-ը ներկայացրել էր աշխարհին իր նոր iPhone 4S-ը, որի վաճառքը եվրոպական մի քանի երկրներում սկսվելու է հոկտեմբեր 14-ին։
Samsung-ը պնդում է, որ Apple-ը ապօրինաբար է օգտագործում է հեռահաղորդակցության անլար տեխնոլոգիաները, մասնավորապես 3G բջջային սարքերի համար Wideband Code Division Multiple Access (WCDMA) ստանդարտները։ Եվ այս հարցով Samsung-ը պատրաստվում է անցկացնել քննություն։
Ըստ Samsung-ի, այս խախտումը շատ ծանր է և Apple-ը պարտավոր է դադարեցնել iPhone 4S վաճառքը, քանի որ խախտումը կարևոր նշանակություն ունի հեռահաղորդակցության ցանցերի և սարքերի վստահելի աշխատանքի համար։
Այս քայլով Samsung-ը նոր մեծ պատերազմ է հայտարարում Apple-ի դեմ։ Ճիշտ է Apple –ն է սկսել վեճերի և դատական հայցեի այս խաղը։ Եվ հասել նրան, որ Գերմանիայում դադարեցվեց Samsung Galaxy Tab-ի վաճառքը։

5 Октябрь 2011 - 11:10 AMT
Компания Samsung заявила, что будет добиваться судебного запрета на продажу как на территории страны, так и за рубежом новой модели мобильного iPhone 4S от Apple. Об этом сообщает i4U.com.
4 октября Apple представила свой новый iPhone 4S, продажи которого в 14 европейских странах стартуют с 14 октября.
Samsung утверждает, что Apple нелегально использует ее беспроводные телекоммуникационные технологии, в частности, стандарты Wideband Code Division Multiple Access (WCDMA) для мобильных устройств 3G. По этому вопросу в компании Samsung намерены провести расследование.
Согласно Samsung, это довольно серьезное нарушение и Apple обязан прекратить продажу iPhone 4S. Этим шагом Samsung объявила новую войну Apple. Интересно то, что судебную тяжбу начала компания Apple, добившись запрета на продажу Samsung Galaxy Tab в Германии.