5 Հոկտեմբեր 2011 - 14:10 AMT
Հոկտեմբերի 5-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 374.93 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 374.9 դրամ:
Հոկտեմբերի 5-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 375.29 դրամ` հոկտեմբերի 4-ի համեմատ ավելանալով 0.12 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 500.15 դրամ` ավելանալով 5.45 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.04 կետով` կազմելով 11.49 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1 млн по среднему курсу 374,93 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 374,9 драма.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 октября составил 375,29 драма, увеличившись по сравнению с 4 октября на 0.12 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 500,15 драма, увеличившись на 5.45 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.04 – до 11,49 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.