6 Հոկտեմբեր 2011 - 09:43 AMT
«Զբաղվածության պետական ծառայություն» գործակալությունը տեղեկացնում է, որ ԴիջիԹեք 2011 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսի առաջին օրը՝ հոկտեմբերի 7-ին կազմակերպվող ՏՏ ոլորտի աշխատանքային տոնավաճառին մասնակցելու հայտ է ներկայացրել շուրջ 55 գործատու։
Ըստ ԶՊԾ-ի՝ նախատեսվում է, որ կներկայացվի շուրջ 210 առկա և 100 կանխատեսվող թափուր աշխատատեղ: Ինչպես նաև հնարավոր է տոնավաճառին մասնակցի շուրջ 7000 աշխատանք փնտրող
Կազմակերպվող միջոցառումը նպատակ ունի աջակցել գործատուներին իրենց պահանջներին համապատասխան մասնագետներ, իսկ աշխատանք փնտրողներին` նշված ոլորտում աշխատանք գտնելու հարցերում:
Այս աշխատանքի տոնավաճառը 2011թ-ի ընթացքում պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ նախատեսված տոնավաճառներից 6-րդն է։
Աշխատանքի տոնավաճառը լայն հնարավորություն կընձեռի աշխատանք փնտրողներին` տեղեկանալու տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վերջին ձեռքբերումներին, ծանոթանալու ՏՀՏ ոլորտի այսօրվա և վաղվա պահանջված մասնագիտություններին, ինչպես նաև ընդգրկվելու ՏՀՏ ոլոտի կրթական ծրագրերում:
ԴիջիԹեք 2011 տեխնոլոգիական ցուցահանդեսը տեղի կունենա հոկտեմբերի 7-9-ը Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում։

В “Государственном агентстве занятости” Армении сообщают, что заявки на участие в первый день – 7 октября, в технологической выставке подали около 55 работодателей.
Согласно агентству, будут представлены около 210 вакансий и 100 ожидаемых свободных рабочих мест, также, возможно, ярмарку посетят 7 000 безработных.
Цель мероприятия – содействие работодателям в поиске соответствующих специалистов, а безработным – в плане получения работы в данной сфере.
Это уже 6-я ярмарка, которая финансируется из госбюджета.
Ярмарка труда представит широкие возможности для тех, кто ищет работу, в частности, в получении информации о последних достижениях в сфере ИТ, знакомстве с востребованными профессиями ИТТ настоящего и будущего, а также в участии в образовательных программах сферы ИТТ.
Технологическая выставка “DigiTec 2011” состоится 7-9 октября в Спортивно-концертном комплексе им. Карена Демирчяна.
Мероприятие пройдет под патронажем премьер-министра РА Тиграна Саркисяна, платиновым спонсором выступит компания “ВиваСелл-МТС”.