7 Հոկտեմբեր 2011 - 10:55 AMT
Credit.am բանկային խորհրդատվական ընկերությունը ներկայացել է ԴիջիԹեք 2011 տեխնոլոգիական ցուցահնդեսին իր Credit.am վարկային պորտալով: Ընկերությունը յուրօրինակ լուծում է առաջարկում բոլոր նրանց, ովքեր ցանկցանում են որևէ վարկ վերցնել բանկերից, հետաքրքրվում են ավանդներով, պլաստիկ քարտերով, հիպոթեքային վարկերով և այլ բանկային ծառայություններով:
Ընկերության տնօրեն Նելի Տոնոյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց, որ կայքում գործում է օնլայն խորհրդավություն: «Յուրաքանչյուրը կարող է իրեն հետաքրքրող հարցն ուղղել օնլայն խորհրդատուին և ստանալ պատասխաններ: Օրինակ, եթե հետաքրքրում են ավտովարկեր, ապա լրացնելով հայտը՝ նշում են տեղեկություններ իրենց մասին՝ աշխատավարձի չափ, անհրաժեշտ վարկի չափը և այլ մի քնաի տեղեկություններ: Տվյալ դեպքում մենք պատասխանում ենք տեղեկացնելով, թե որ բանկն է առաջարկում լավագույն ավտովարկը՝ դիմողը հնարավորություններին համապատասխան»,-նշեց նա:
Credit.am ընկերության հաջորդ փուլը արդեն բուն գործարքն է: Ընկերությունն այսպես ասած միջնորդ է հանդիսանում դիմողի և բանկի միջև: Պատրաստելով անհրաժեշտ փաթեթը ընկերությունը դիմում է համապատասխան բանկի համապատասխան բաժնի մասնագետին: Ըստ Նելի Տոնոյանի Credit.am-ով գործարքի առավելություններից են թիրախին առանց սխալի դիմելը: «Բացի դրանից եթե բանկի մասնագետը գնահատում է բանկի ռիսկերը, մենք գնահատում ենք հաճախորդի ռիսկերը»,-ավելացրեց նա: Credit.am-ի օնլայն խորհրդատվությունն անվճար է, իսկ արդեն գործարքային ծառայությունները կախված տեսակից տարբեր արժողության են:
«Օրինակ եթե հաճախորդը ցանկանում է 10 մլն դրամի վարկ վերցնել, մեզ վճարում է 50 000 դրամ, իսկ օրինակ 500 000 վարկի դեպքում՝ 15 000 դրամ: Ընդ որում երկու դեպքում էլ սկզբում վճարում են գումարի մի մասը, հաջողության ելքի դեպքում՝ մնացածը: Այսինքն մեզ վճարում են սկզբում ծառայության, ապա՝ հաջողության ելքի համար»,-ասաց Նելի Տոնոյանը:

Онлайн-консультант компания Credit.am была представлена на технологической выставке “DigiТec 2011” своим кредитным порталом Credit.am. Компания предлагает нестандартные решения всем, кто желает взять кредит в банке, интересуется вкладами, пластиковыми картами, ипотекой и другими банковскими услугами.
Директор компании Нелли Тоноян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сказала, что на сайте также действует онлайн-консультация. “Каждый может задать интересующий его вопрос онлайн-консультанту и получить на него профессиональный ответ. Например, если кто-то интересуется кредитами, то, заполнив заявление с информацией о себе: размер зарплаты и еще несколько сведений, получает от нас информацию о том, какой из банков может предоставить наиболее выгодный кредит, соответствующий возможностям клиента”, – сказала она. Следующим шагом компании Credit.am будет сама сделка. Компания является как бы посредником между банком и клиентом. Подготовив соответствующий пакет, компания обращается к нужному специалисту выбранного банка. По словам Нелли Тоноян, одним из преимуществ сделки при посредничестве Credit.am является безошибочный выбор цели. “Кроме того, если специалист банка оценивает степень риска для банка, то мы оцениваем степень риска для клиента”, – добавила она.
Онлайн-консультации Credit.am – бесплатные, а услуги стоят в зависимости от их вида.
“Например, если клиент желает взять кредит в 10 млн драмов, то платит нам 50 000 драмов, а в случае кредита в 500 000 драмов платит 15 000. В обоих случаях вначале он вносит лишь часть суммы, а в случае удачной сделки – остальное. То есть вначале нам платят за услугу, а потом – за удачное завершение сделки”, – сказала Нелли Тоноян.