Զարգացման հայկական գործակալությունը Գերմանական միջազգային համագործակցության ընկերության (GIZ) հետ համատեղ կազմակերպում են «ANUGA 2011» սննդի և խմիչքների մասնագիտացված համաշխարհային ցուցահանդեսը հոկտեմբերի 8-ից 12-ը Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Քյոլն քաղաքում:
Եվրոպայի ամենամեծ այս միջոցառմանը մասնակցում են ավելի քան 6500 ընկերություններ: Յուրաքանչյուր տարի սննդի ոլորտի շուրջ 150 000 մասնագետներ այցելում են ցուցահանդես:
Ինչպես նշվում է ԶՀԳ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, «ANUGA 2011» ցուցահանդեսի միասնական տաղավարում ներկայացված կլինեն 10 տեղական ընկերություններ` «Երևանի շամպայն գինիների գործարան» ԲԲԸ, «Երևանի կոնյակի գործարան» ՓԲԸ, «ՄԱՊ» ՓԲԸ, «Հայասի Գրուպ» ՍՊԸ, «Թամարա ֆրութ» ՍՊԸ, «Սիս Նատուրալ», ՍՊԸ, «Եվրոթերմ» ՓԲԸ, «Արկոլադ», ՓԲԸ, «Մեգա Արարատ» և «Էկոգլոբ» ՍՊԸ:
«Ցուցահանդեսին մասնակցության նպատակն է նպաստել տեղական արտադրության ապրանքների առաջմղմանը և հայկական ընկերությունների արտահանման ծավալների մեծացմանը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

7 Октябрь 2011 - 12:06 AMT
Десять армянских компаний примут участие в выставке продуктов питания и напитков «ANUGA 2011» в немецком Кельне
Армянское агентство развития и Германское общество международного сотрудничества GIZ организуют международную специализированную выставку продуктов питания и напитков «ANUGA 2011» в немецком городе Кельн 8-12 октября, в которой примут участие и армянские компании.
В самой большой выставке Европы, которая славится своими традициями, принимают участие более 6500 компаний, которую ежегодно посещает более 150 000 специалистов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ААР, в выставке «ANUGA 2011» 10 армянских компаний – ОАО «Ереванский завод шампанских вин», ЗАО «Ереванский коньячный завод», ЗАО «МАП», ООО «Айаси Груп», ООО «Тамара фрут», ООО «Сис Натурал», ЗАО «Евротерм», ЗАО «Арколад», ООО «Мега Арарат» и ООО «Экоглоб» будут представлены единым павильоном.
«Участие в выставке нацелено на продвижение местной продукции и увеличение экспортных объемов армянских компаний», – говорится в сообщении.