8 Հոկտեմբեր 2011 - 06:28 AMT
Orange Արմենիա ընկերության մամլո ծառայությունից տեղեկացնում են, որ երեկ Orange-ի գլխավոր խանութը հյուրընկալել է Ֆրանս Տելեկոմ Orange Խմբի նախագահ և գլխավոր տնօրեն Ստեֆան Ռիշարին, Ֆրանսիայի Արդյունաբերության, էներգետիկայի և թվային տնտեսության նախարար Էրիկ Բեսոնին, Ֆրանսիայի արտաքին առևտրի գծով պետական քարտուղար Պիեռ Լելուշին և Ֆրանսիայի տրանսպորտի գծով պետական քարտուղար Թիերի Մարիանիին։
Նրանք բոլորը Հայաստան էին ժամանել Ֆրանսիայի նախագահ Նիկոլյա Սարկոզիի պետական այցի շրջանակներում` պաշտոնական պատվիրակության կազմում: Այցի ընթացքում նրանք ծանոթացան Հայաստանում Orange-ի գործունեությանն ու այն նորարարություններին, որ ընկերությունը կատարել է Հայաստանի շարժական հեռախոսակապի և լայնաշերտ ինտերնետի ոլորտում: Հանդիպմանը ներկա էին նաև Ֆրանս-հայկական գործարար ակումբի անդամները` ակումբի նախագահ Արման Փինարբասիի գլխավորությամբ:
«Երջանիկ և հպարտ եմ այսօր գտնվել Հայաստանում և ներկայացնել այն ընկերությունը, որն իր ներդրումներով և գործունեությամբ նպաստում է Հայաստանի տնտեսական և տեխնոլոգիական զարգացմանը և դարձել է ֆրանս-հայկական բարեկամական հարաբերությունների կարևոր հիմնասյուներից մեկը», ասաց Ստեֆան Ռիշարը։
Ավելի վաղ Ստեֆան Ռիշարը այցելել էր Orange-ի գլխամասային գրասենյակ և հանդիպում ունեցել Orange Արմենիայի ինչպես ղեկավար անձնակազմի, այնպես էլ բոլոր աշխատակիցների հետ, ծանոթացել ընկերության աշխատանքային կյանքին և ներկայացրել Orange Ֆրանս Տելեկոմ Խմբի ընդհանրական նպատակներն ու ռազմավարությունը:
Հանդիպման ընթացքում նա նշել է, որ հպարտ է այն բանի համար, որ Orange-ի աջակցությամբ Երևանի սրտում բացվել է աշխարհահռչակ քանդակագործ Օգյուստ Ռոդենի գլուխգործոցներից մեկը, որը մշտապես կխորհրդանշի հայ և ֆրանսիացի ժողովուրդների բարեկամությունը: Նա մասնակցել է արձանի պաշտոնական բացման արարողությանը:

8 Октябрь 2011 - 06:28 AMT
В пресс-службе компании “Orange Armenia” сообщают, что 7 октября директор France Telecom Orange Стефан Ришар, министр промышленности, энергетики и цифровой экономики Франции Эрик Бессонн, госсекретарь по внешней торговле Министерства финансов Франции Пьер Лелюш и госсекретарь Франции по вопросам транспорта Тьерри Мариани посетили главный магазин компании.
Все они приехали в Армению в рамках визита президента Франции Николя Саркози в составе официальной делегации. В ходе визита они познакомились с деятельностью и новаторством компании Orange, которые компания реализует в сфере мобильной связи и широкополосного Интернета в Армении. На встрече присутствовали члены армяно-французского бизнес-клуба во главе с председателем клуба Арманом Пинарбаси.
“Я счастлив и горд находиться в Армении и представлять компанию, которая своим вкладом и деятельностью содействует экономическому и технологическому развитию и Армении и стала важнейшей основой дружественных армяно-французских отношений”, – сказал Стефан Ришар.
Немногим ранее Стефан Ришар посетил головной офис Orange и встретился с руководителем штата компании “Orange Armenia”, а также с сотрудниками офиса, познакомился с работой компании и рассказал о целях и стратегии, проводимой в настоящее время “France Telecom Orange”.
В ходе встречи он отметил, что гордится, что при содействии Orange в самом сердце Еревана открылся памятник великого французского скульптора Огюста Родена, который вечно будет символизировать вековую дружбу армянского и французского народов. Он также присутствовал на торжественной церемонии открытия памятника.