8 Հոկտեմբեր 2011 - 07:52 AMT
Google և Samsung ընկերությունները հայտնել են լրատվամիջոցների հետ հանդիպումը հետաձգելու մասին։ Հոկտեմբերի 11-ին պետք է կայանար այսպես կոչված «Samsung-ի Մեծ իրադարձությունը» հանդիպումը, որի ժամանակ ենթադրվում էր, որ ընկերությունը պետք է ներկայացնի իր նոր սմարթֆոնը՝ Nexus Prime-ը։ Այս մասին գրում է CNET-ը։
«Մենք կարծում ենք, որ այժմ պատեհ պահը չէ նոր արտադրանք հայտարարելու համար»,-ասել է Samsung-ի ներկայացուցիչը և նշել, որ Apple-ի հիմնադրի մահն է նրանց որոշման պատճառը։
Երկու օր առաջ Apple ընկերության համահիմնադիր և նախկին գործադիր տնօրեն Սթիվ Ջոբսը կնքեց իր մահկանացուն 56 տարեկան հասակում. նա երկրար տարիներ տառապում էր քաղցկեղով։
Google Nexus Prime-ն ըստ ենթադրությունների աշխատելու է Android-ի նոր տարբերակով՝ Android Ice Cream Sandwich-ով։ Ըստ լուրերի՝ այն ունենալու է Dual-core պրոցեսոր, 4.5 դյույմ էկրան և 4G ցանցին միանալու հնարավորություն։ Google-ի Nexus հեռախոսների շարքը, որը ներառում էր երկու մոդել՝ Nexus One և Nexus S, կլինեն առաջին հեռախոսները, որոնց հասանելի կլինի Ice Cream Sandwich թարմացումը։ Ենթադրվում է նաև, որ շնորհանդեսի ժամանակ Samsung-ը կներկայացնի նաև այլ սարքեր, որոնց թվում կլինի Android-ով աշխատող Nexus պլանշետը։

Компании Google и Samsung заявили СМИ, что презентация нового смартфона отложена. 11 октября должна была состояться так называемая встреча “Великое событие Samsung”, во время которой, как предполагалось, компании должны были представить новый смартфон Nexus Prime. Об этом пишет CNET.
“Мы считаем, что сейчас не время объявлять о новом продукте”, – сказал представитель Samsung, отметив, что причиной решения отложить презентации смартфона явилась смерть основателя Apple.
Два дня назад экс-гендиректор компании Apple Стив Джобс умер в возрасте 56 лет от рака поджелудочной железы.
Согласно некоторым предположениям, Google Nexus Prime будет работать на новой версии Android – Android Ice Cream Sandwich, который будет снабжен процессором Dual-core, 4,5-дюймовым экраном и возможностью подключения к сети 4G. Серия телефонов Nexus от Google, в которую входят модели Nexus One и Nexus S, будут первыми телефонами, которым будет доступно обновление Ice Cream Sandwich. Возможно, во время презентации также будут представлены другие устройства, в том числе планшет Nexus, работающий на Android.