«ԴիջիԹեք 2011» 7-րդ միջազգային տեխնոլոգիական ցուցահանդեսում Comfort Info ընկերությունը ներկայացնում է իր նորարարական ծառայությունը՝ ՍՄՍ հաղորդագրություններով կոմունալ վճարումների մասին տեղեկությունների տարածում։ Յուրաքանչյուրն, ով բաժանորդագրվում է ծառայությանը՝ ամեն ամիս ստանում է ՍՄՍ հաղորդագրություն նախորդ ամսում սպառած ջրի, էլեկտրաէներգիայի, գազի դիմաց վճարման ենթակա գումարների մասին։ Ինչպես ասաց Comfort Info-ի աշխատակիցը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին՝ վթարների կամ վերականգնողական աշխատանքների, պլանային անջատումների դեպքում նույնպես ուղղարկվում է ՍՄՍ հաղորդագրություն։
«Մենք ՍՄՍ-ում նշում ենք նաև վթարի կամ անջատման տևողությունը։ Բացի դրանից ուղարկում են հաղորդագրություններ նաև վճարումների ժամկետների մասին»,-ասաց նա։ Comfort Info-ի այս ծառայությունն արժե 1500 դրամ 3 ամսվա համար։

На 7-ой международной технологической выставке “DigiТec 2011” компания Comfort Info представила свою инновационную услугу – информирование об оплате за коммунальные услуги посредством СМС.
Абонент новой услуги каждый месяц будет получать СМС-сообщение о сумме оплаты за использованные в прошедшем месяце газ, воду или электроэнергию. В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сотрудник компании Comfort Info сказал, что в случае аварийного или планового отключения данных коммунальных услуг абонент также будет заранее предупрежден посредством СМС-сообщения.
“В СМС мы отмечаем, сколько времени потребуется для устранения аварии, когда будет подключена соответствующая служба, а также отмечаем крайние сроки оплаты”, – сказал он. Эта услуга Comfort Info стоит 1500 драмов за три месяца.