Apple ընկերության մամլո ծառայությունը տեղեկացնում է, որ նոր iPhone 4S-ի նախնական պատվերները 24 ժամում գերազանցել են 1 միլիոնը՝ անցնելով iPhone 4-ի ռեկորդը՝ 600 000-ը։
iPhone 4S-ը աշխատում է A5 պրոցեսորով, ունի ավելի արագ կատարողականություն, նոր տեսախցիկ, ամբողջական HD որոշմամբ տեսանկարահանում, և Siri հնարավորությունը, որը հեռախոսի ձայնային կառավարման ֆունկցիա է։
«iPhone 4S-ն իր նախնական պատվերներով գերազանցել է Apple-ի երբևէ թողարկած նոր արտադրանքը»,- ասել է Apple-ի արտադրանքի համաշխարհային մարկետինգի ավագ փոխնախագահ Ֆիլիպ Շիլերը։

В пресс-службе компании Apple сообщают, что число предварительных заказов на новый iPhone 4S в течение 24 часов превысило 1 миллион, превзойдя рекорд предыдущих iPhone 4 – 600 000.
iPhone 4S снабжен процессором A5, новой видеокамерой, совершает целостную видеосъемку с разрешением HD, а также обладает возможностью Siri, являющейся функцией голосового управления телефона.
“Число предварительных заказов на iPhone 4S в течение одного дня превысило показатели всех выпущенных до этого продуктов Apple”, – сказал старший вице-президент по международному маркетингу компании Apple Филипп Шиллер.