11 Հոկտեմբեր 2011 - 11:43 AMT
Nokia ընկերությունը թողարկել է երկու նոր հեռախոս՝ Nokia C2-05 –ը և Nokia X2-05-ը, հայտնում է Nokia-ի պաշտոնական բլոգը։ Երկու հեռախոսներն էլ պարունակում են Nokia Browser, որը տիրապետում է սեղմման տեխնոլոգիային (compression) և դրա շնորհիվ արագ կարդում է վեբ-էջերը։ Հեռախոսները նաև պարունակում են Nokia Store (անվանափոխված Ovi Store-ը), որն առաջարկում է հազարավոր ծրագրեր։
Nokia C2-05-ը վերարտադրում է MP3 և MP4 երաժշտական ֆորմատներ, պարունակում է նաև FM ռադիո՝ ներկառուցված ձայնագրիչով։ Հեռախոսում հնարավոր է ավելացնել մինչև 32Գբ հիշողություն։ Nokia C2-05-ը կշռում է 98.5 գրամ, ունի 2 դյույմ 320 x 240 պիքսել որոշմամբ LCD էկրան, առաջարկում է մինչև 65 հազար գույն։ Հեռախոսի մարտկոցն ունի 4 ժամ խոսելաժամանակ առանց լիցքավորման։ Nokia C2-05-ը հասանելի է լինելու 2011-ի 4-րդ եռամսյակում և կարժենա մոտ 50 եվրո, հայտնում է ֆիննական ընկերությունը։
Մյուս նոր մոդելը՝ Nokia X2-05-ը նույնպես նվագում է MP3 և MP4 ֆորմատի ֆայլեր և ունի FM ռադիո՝ ձայնագրիչով։ Հեռախոսը պարունակում է Facebook և Twitter ծրագրեր։ X2-05-ը թեթև է՝ 87.8 գրամ։ Էկրանը լայն է՝ 2,2 դյույմ և առաջարկում է մինչև 65 հազար գույն՝ 320 x 240 որոշմամբ։ Կա հնարավորություն ավելացնելու մինչև 32Գբ հիշողություն։ Իսկ մարտկոցն ապահովում է 4 ժամ խոսելաժամանակ առանց լիցքավորման։ Հեռախոսը թողարկվելու է մի քանի գույնով՝ սև, արծաթագույն, սպիտակ, վառ կարմիր։ Այն հասանելի կլինի Եվրոպայում 2011-ի 4-րդ եռամսյակում և կարժենա մոտ 46 եվրո։

11 Октябрь 2011 - 11:43 AMT
Компания Nokia два новых телефона – Nokia C2-05 и Nokia X2-05, сообщает официальный блог Nokia. Оба телефона содержат Nokia Browser с технологией нажатия (compression), благодаря чему ускоряется прочтение веб-страниц. Они также содержат Nokia Store (измененный Ovi Store), предлагающий тысячи программ. Nokia C2-05 прочитывает музыкальные файлы форматов MP3 и MP4, дополнен FM-радио. Возможно увеличение памяти телефона до 32 Гб.
Nokia C2-05 весит 98,5 г, оснащен 2-дюймовым LCD экраном с разрешением 320 x 240, который может предложить до 65 тысяч цветовых оттенков. Аккумулятор без подзарядки может проработать 4 часа. Телефон Nokia C2-05 поступит в продажу в 4-ом квартале 2011 года и будет стоить около 50 евро, сообщает финская компания.
Другая новая модель телефона также прочитывает музыкальные файлы форматов MP3 и MP4 и дополнен FM-радио. Телефон содержит программы Facebook и Twitter. X2-05 довольно легкий – 87,8 г. Экран широкий – 2,2 дюйма с разрешением 320 x 240, и также может предложить до 65 тысяч цветовых оттенков, возможно увеличение памяти телефона до 32 Гб. Телефон будет выпускаться нескольких цветов: черный, серебристый, белый, ярко-красный. Он поступит в продажу в 4-ом квартале 2011 года и будет стоить около 46 евро.