2011-ի 3-րդ եռամսյակի արդյունքներով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» ապահովել է վարկայի պորտֆելի աճ 2.4 տոկոսով` մինչև 63.8 մլրդ դրամ:
Ինչպես նշվում է բանկի մամլո հաղորդագրությունում, ակտիվների կառուցվածքում վարկային պորտֆելին բաժին է ընկնում 74.6 տոկոս: Միաժամանակ հաշվետու 9 ամիսների ընթացքում բանկի ակտիվներն աճել են 14.7 տոկոսով` հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմելով 85.5 մլրդ դրամ:
Աղբյուրի համաձայն, «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ի ընդհանուր պարտավորությունները 2011-ի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ կազմել են 70.6 մլրդ դրամ` տարեսկզբից ավելանալով 17.4 տոկոսով, ընդհանուր կապիտալը կազմել է 14.9 մլրդ դրամ, կանոնադրական կապիտալը` 12.3 մլրդ դրամ: 9 ամիսների արդյունքով բանկի շահույթը մինչև հարկադրումը կազմել է 869.6 մլն դրամ` 2010-ի նույն շրջանի համեմատ ավելանալով 96.6 տոկոսով:

По итогам 3 квартала 2011 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» обеспечил рост кредитного портфеля (включая кредитные линии) на 2.4% – до 63.8 млрд драмов.
Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, в структуре активов на долю кредитного портфеля (включая кредитные линии) пришлось 74.6%. При этом за отчетные 9 месяцев общие активы банка возросли на 14.7%, составив в абсолютном выражении на 1 октября 85.5 млрд. драмов.
Согласно источнику, общие обязательства ЗАО «Арэксимбанка-группы Газпромбанка» на 1 октября 2011 года составили 70.6 млрд. драмов, увеличившись с начала года на 17.4%, общий капитал составил 14.9 млрд. драмов, уставный капитал -12.3 млрд. драмов. По итогам 9 месяцев прибыль банка до налогообложения составила 869.6 млн. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2010 года на 96.6%.