13 Հոկտեմբեր 2011 - 13:37 AMT
«Հայփոստ մարաթոն 2011» մեկնարկած ծրագրի շրջանակում բացվել է չորրորդ վերանորոգված փոստային բաժանմունքը
Հոկտեմբերի 13-ին Աջափնյակ համայնքի Շինարարների 10 հասցեում տեղի ունեցավ թիվ 0038 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Ինչպես հաղորդում է ազգային փոստային օպերատորի մամլո ծառայությունը, արարողությանը ներկա էին Աջափնյակի թաղապետարանի աշխատակազմի ղեկավար Աշոտ Միքայելյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի ղեկավարությունը, ինչպես նաև թաղամասի բնակիչներ:
«Հայփոստ Թրաստ Մենեջմենթ» ընկերությունը հայտարարել է «Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի գործարկման մասին, որով նախատեսվում է վերաբացել 50 բաժանմունք` ինչպես Երևանում (12), այնպես էլ` հանրապետության մարզերում (38): Առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:
Ծրագիրը նախատեսվում է ինչպես թարմացնել բաժանմունքների արտաքին տեսքը, այնպես էլ տեխնիկական վերազինման մասին հոգալ և ժամանակակից ենթակառուցվածքներ ներդնել: Բոլոր վերանորոգված բաժանմունքներում, բացի ավանդական և ոչ ավանդական փոստային ծառայություններից, կմատուցվեն նաև ֆինանսական և կոմերցիոն ամենատարբեր ծառայություններ: Այցելուներին կառաջարկվեն նաև Ինտերնետ կապի, պատճենահանման, տպագրման և ֆաքսի ծառայություններ:

13 октября в административном районе Ачапняк по адресу Шинарарнери – 10 состоялась официальная церемония открытия отремонтированного почтового отделения 0038.
Как сообщает пресс-служба национального почтового оператора, в церемонии открытия отремонтированного отделения приняли участие руководство ЗАО «Айпост» и руководитель администрации района Ачапняк Ашот Микаелян.
Компания Haypost Trust Management объявила о запуске программы «Haypost – Marafon-2011» по открытию 50 обновленных почтовых отделений на территории Армении. В рамках программы 12 будут открыты в Ереване, а остальные 38 – в областях республики. Более того, в ближайшие 5 лет число отремонтированных почтовых офисов будет доведено до 250.
Программа предусматривает обновление как внешнего вида отделений, так и техническое переоснащение и внедрение современных инфраструктур. Во всех обновленных отделениях кроме традиционных и нетрадиционных почтовых услуг будут предоставлены также финансовые и коммерческие услуги различного характера. Посетителям также будут предложены Интернет-связь, ксерокопирование, распечатка и факс.