Այսօր ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահ` Անդրանիկ Անդրեասյանը և Հայաստանում «ՍԱՈՒՂ» (SAUR) ֆրանսիական ընկերության տարածաշրջանային տնօրեն` Պատրիկ Լորենը վավերացրեցին «Հայջրմուղկոյուղի» ՓԲԸ մասնավոր կառավարչի պայմանագրի երկարացումը: «ՍԱՈՒՂ» կազմակերպության կառավարման պայմանագիրը երկարացվեց մինչև 2013 թվականի դեկտեմբերի 31-ը` այդ ժամկետից (երկու տարվա լրանալուց) հետո այն ևս մեկ լրացուցիչ մեկ տարով երկարացնելու հնարավորությամբ, հայտնում է ընկերության մամլո ծառայությունը:
Նշենք, որ այս ընկերությունը պատասխանատու է հանրապետության մոտ 300 համայքների ջրամատակարարման եւ ջրահեռացման աշխատանքների համար (դրանց մեջ չեն մտնում Երեւանը, Գյումրին, Վանաձորը եւ Արմավիրը):
SAUR-ը «Հայջրմուղկոյուղու» կառավարումը ստանձնել է 2004 թ.` 4 տարի ժամկետով, այնուհետեւ պայմանագիրը երկարաձգվել է մինչեւ 2011 թ. հոկտեմբեր:

17 октября председатель Государственного комитета водного хозяйства Министерства территориального управления Армении Андраник Андреасян и региональный директор французской компании «Саур» Патрик Лорен ратифицировали продление договора о частном управляющем ЗАО «Армводоканал». Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, договор продлен до 31 декабря 2013 года с возможностью пролонгации еще на один год после истечения двухлетнего периода.
ЗАО «Армводоканал» является 100% государственной компанией, управляющей которой с 2004 года является французская компания «Саур» (SAUR S.A.). Компания обслуживает порядка 300 общин Армении, за исключением Еревана, Гюмри, Ванадзора и Армавира.