18 Հոկտեմբեր 2011 - 05:57 AMT
Սկսած 2011-ի հոկտեմբերից ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հանդիսանում է Priority Pass ծրագրի մասնակից, որը նախատեսված է բանկի պրեմիում դասի քարտերի քարտապանների համար: Priority Pass ծրագիրը աշխարհում ամենամասշտաբային և հեղինակային ծրագիրն է, որն իր անդամակիցներին հնարավորություն է ընձեռում մուտք գործելու 100-ից ավել երկրների, 300-ից ավել քաղաքների, 600-ից ավել օդանավակայանների VIP գոտիներ և գործում է անկախ ընտրված ավիաուղուց և չվերթի կարգից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Վալերի Օվսյաննիկովն ասել է. «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը մշտապես ձգտում է իր հաճախորդներին տրամադրել ժամանակակից և առավել հարմար ծառայություններ: Այսուհետ ձեռք բերելով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի պրեմիում դասի քարտեր, հաճախորդը ավտոմատ կերպով անվճար ստանում է Priority Pass քարտը, որը նրան տալիս է այնպիսի հնարավորություններ, ինչպիսիք են արտերկրյա ուղևորությունների ընթացքում օդանավակայանների VIP գոտիներ մուտքի թույլտվություն, հանգիստ և հարմար սպասասրահ և բիզնեսի վարման համար անհրաժեշտ բոլոր հնարավորությունները` հեռախոս, ֆաքս, ինտերնետ, էլեկտրոնային փոստ, բանակցությունների անցկացման սենյակ և այլն»:
Priority Pass քարտերը, ինչպես նաև օդանավակայանների VIP գոտիների ուղեցույցը տրամադրվում են ՎՏԲ-Հայաստան բանկի պրեմիում դասի քարտերի քարտապաններին անվճար, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

С начала октября 2011г. ЗАО “Банк ВТБ (Армения)” является участником программы Priority Pass, предназначенной для владельцев премиальных карт банка.
“Отныне приобретая премиальные карты Банка ВТБ (Армения), клиент автоматически бесплатно получает карточку Priority Pass, которая предоставляет ему такие привилегии, как доступ в VIP зоны аэропортов во время поездок, спокойное и удобное место ожидания полета и все возможности, необходимые для ведения бизнеса: телефон, факс, интернет, электронная почта, комната для проведения переговоров и т.п.”, – сказал генеральный директор-председатель директората “Банка ВТБ (Армения)” Валерий Овсянников.
Карточка Priority Pass, а также Справочники о VIP зонах аэропортов-участников программы предоставляются владельцам премиальных карт ЗАО "Банк ВТБ (Армения)" бесплатно.
Программа Priority Pass – эта самая масштабная и известная программа в мире, обеспечивающая доступ в VIP зоны аэропортов. Программа предоставляет уникальную возможность доступа в VIP зоны более 600 аэропортов 300 городов в 100 странах, и действует независимо от выбранной авиалинии и порядка рейсов.