18 Հոկտեմբեր 2011 - 06:24 AMT
WikiLeaks-ի հիմնադիր Ջուլիան Ասանժը պատմել է լատինամերիկյան լրատվամիջոցներին, որ իր կազմակերպությունը ֆինանսական ճգնաժամի մեջ չէ՝ չնայած ԱՄՆ-ի կողմից կիրառված պատժամիջոցներին։ Այս մասին գրում է AFP -ին։
«Անցած 11 ամիսների ընթացքում մենք ունեցել ենք բավական ֆինանսական միջոցներ գոյատևելու համար և քիչ կազմակերպություններ կան, որոնք որ ֆինանսապես մեզ պես կայուն են»,-ասել է նա
Ջուլիան Ասանժն իր երկարատև (50 րոպե) ելույթում նշել է նաև, որ WikiLeaks-ը հեռու է ֆինանսական Արմագեդոնից, քանի որ նրանք ունեն հազարավոր չհրապարակված փաստաթղթեր և կնքել են պայմանագրեր ավելի քան 50 լրատվամիջոցների հետ ամբողջ աշխարհում։

18 Октябрь 2011 - 06:24 AMT
Основатель WikiLeaks Джулиан Ассанж рассказал латиноамериканским СМИ, что его организация не переживает финансового кризиса, несмотря на санкции, примененные США. Об этом пишет AFP.
“В течение прошедших 11 месяцев у нас было достаточно финансовых средств для существования, в мире есть очень мало организаций, которые могут как мы оставаться стабильными в подобной ситуации“, – сказал он.
В своем выступлении, которое длилось около 50 минут, Джулиан Ассанж сказал, что WikiLeaks пока далеко до финансового Армагеддона, поскольку у них еще есть тысячи неопубликованных документов, и он подписал соглашения с более чем 50 СМИ.