18 Հոկտեմբեր 2011 - 11:59 AMT
Կոշտ սկավառակների խոշոր արտադրող Western Digital ընկերությունը հայտնել է, որ իր հիմնական գործարանը Թայլանդում հեղեղվել է, ինչը կնպաստի ընթացիկ եռամսյակում կոշտ սկավառակ կրիչների (HDD) պակասին ողջ աշխարհում։ Ընկերությունը հայտնել է, որ կերկարացնի իր գործունեության ժամանակվոր կասեցումը Թայլանդում, հայտնում է IDG News Service-ը:
Թայլանդի այս ջրհեղեղը 290 մարդու կյանք է խլել։ Թայլանդը Չինաստանից հետո համարվում է կոշտ սկավառակ կրիչների ամենամեծ արտահանողը։
Բացի Western Digital-ից, խոշոր արտադրող է նաև Թայլանդում iSuppli Estimates-ը , նաև Toshiba-ն։ Վերջինս Թայլանդում նոր է արտադրութուն հիմնել ։
2011-ի հուլիսի 1-ին Western Digital-ը հայտնել էր մոտ 54 միլիոն կոշտ սկավառակ կրիչների արտահանման մասին։

18 Октябрь 2011 - 11:59 AMT
Крупный производитель жестких дисков – компания Western Digital заявила, что их основное предприятие в Таиланде оказалось в зоне наводнения, что станет причиной недостатка жестких дисков (HDD) во всем мире. Компания также заявила, что временно прекращает свою деятельность в Таиланде, сообщает IDG News Service.
Наводнение в Таиланде стало причиной гибели 290 человек. Таиланд является самым крупным производителем жестких дисков в мире после Китая.
Кроме Western Digital крупным производителем жестких дисков в Таиланде также являются iSuppli Estimates и Toshiba.