Հոկտեմբերի 18-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1.5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 377.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 377.25 դրամ:
Հոկտեմբերի 18-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 376.19 դրամ` հոկտեմբերի 17-ի համեմատ ավելանալով 0.79 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 514.44 դրամ` նվազելով 7.14 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.20 կետով` կազմելով 12.05 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 18 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $1,5 млн. по среднему курсу 377,25 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 377,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 18 октября составил 376,19 драма, увеличившись по сравнению с 17 октября на 0.79 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 514,44 драма, сократившись на 7.14 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.20 – до 12,05 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.