18 Հոկտեմբեր 2011 - 13:36 AMT
Արմեն Գևորգյանը Ստրասբուրգում կմասնակցի ԵԽ տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի 21-րդ նստաշրջանին
Հայաստանի փոխվարչապետ, տարածքային կառավարման նախարար Արմեն Գևորգյանի գլխավորած պատվիրակությունը Ստրասբուրգում կմասնակցի Եվրոպայի խորհրդի տեղական և տարածքային իշխանությունների կոնգրեսի 21-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին:
Ինչպես նշվում է ՀՀ ՏԿՆ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, հոկտեմբերի 19-ին Կոնգրեսի լիագումար նիստում Արմեն Գևորգյանը հանդես կգա ելույթով, նախատեսվում են փոխվարչապետի երկկողմ հանդիպումները Եվրախորհրդի և Կոնգրեսի ղեկավարության հետ:
Կոնգրեսի նստաշրջանի շրջանակում կկազմակերպվի Հայաստանի տեղական ինքնակառավարման համակարգի ձևավորման 15-ամյակին նվիրված ցուցահանդես:

Делегация, возглавляемая вице-премьером, министром территориального управления Армении Арменом Геворкяном, примет участие в работах 21-й сессии конгресса местных и региональных властей СЕ в Страсбурге.
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства ТУ, 19 октября на пленарном заседании Конгресса Армен Геворкян выступит с речью, намечаются двусторонние встречи вице-премьера с руководством СЕ и Конгресса.
В рамках сессии Конгресса будет организована выставка, посвященная 15-летию формирования системы местного самоуправления Армении.