Այսօր ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը կայացրել է որոշում՝ հունվարի 1-ից «ԱրմենՏել» ընկերության հանրային ֆիքսված հեռախոսակապի այլընտրանքային սակագնային փաթեթների մեկնարկի մասին։ Այս մասին տեղեկացնում է ՀԾԿՀ մամլո ծառայությունը։
Այլընտրանքային սակագնային փաթեթները ներառում են ամսական բաժանորդային վճարը, տեղական, միջքաղաքային և դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր զանգերի ծառայությունները: Այս սակագնային փաթեթները նախատեսված են այն բաժանորդների համար, ովքեր հիմնականում օգտվում են միջքաղաքային և դեպի ՀՀ բջջային ցանցեր զանգերի ծառայություններից։
Փաթեթներից մեկն ունի հետևյալ սակագները։ Բաժանորդային ամսական վճար 1100 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ), ներցանցային անվճար 260 րոպե, 260 րոպեն լրանալուն պես 261-րդ րոպեից 7 դրամ 1 րոպեի համար։ Դեպի այլ օպերատորներ ներցանցային զանգերը նույնպես 7 դրամ են։ Օրինակ եթե բաժանորդը Երևանից զանգում է Գյումրի կամ հակառակը, այսինքն իրականացնում է միջքաղաքային ներցանցային ելքային զանգեր, ապա վճարում է 10 դրամ 1 րոպեի համար, այլ օպերատորներին միջքաղաքային ներցանցային ելքային զանգեր կատարելիս՝ կրկին 10 դրամ 1 րոպեի համար։ Իսկ բջջային ցանցեր զանգելիս 36 դրամ 1 րոպեն։ Սա ֆիզիկական անձանց առաջարկվող փաթեթներից միայն մեկն է, կա նաև փաթեթ իրավաբանական անձանց համար։
Այլընտրանքային սակագնային փաթեթները կարող են կիրառվել միայն բաժանորդի ցանկությամբ՝ վերջինիս գրավոր դիմումի հիման վրա:

19 Октябрь 2011 - 08:30 AMT
С 2012 года в Армении будут действовать альтернативные тарифные пакеты фиксированной телефонной связи
19 октября Комиссия, регулирующая общественные службы РА, приняла решение о старте с 1 января новых альтернативных тарифных пакетов фиксированной телефонной связи компании “АрменТел”. Об этом сообщают в Комиссии, регулирующей общественные службы.
Альтернативные тарифные пакеты включают ежемесячную абонентскую плату, услуги местных, международных звонков, а также звонков на мобильные телефоны. Они предназначены для абонентов, которые в основном пользуются услугами междугородних звонков и звонков на мобильные телефоны.
Один из пакетов содержит следующие тарифы: ежемесячная абонентская плата – 1100 драмов (включая ННД), бесплатные внутрисетевые – 260 минут, по истечении 260 минут – 7 драмов в минуту. Внутрисетевые звонки другим операторам – также 7 драмов в минуту.
Например, если абонент звонит из Еревана в Гюмри, или наоборот, т.е., совершает междугородний звонок, то он платит 10 драмов за минуту разговора, звонки другим операторам по междугороднему также стоят 10 драмов за минуту. А звонки на мобильные сети будут стоить 36 драмов в минуту. Это всего лишь один из предлагаемых тарифных пакетов фиксированной телефонной связи, есть и пакеты для юридических лиц.
Альтернативные тарифные пакеты могут быть применены только по желанию абонентов, после подачи ими письменного заявления.