19 Հոկտեմբեր 2011 - 12:09 AMT
ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանի գլխավորած պատվիրակությունը հոկտեմբերի 19-20-ը կմասնակցի Մոսկվայում կայանալիք Սևծովյան տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՍԾՏՀ) տրանսպորտի հարցերով աշխատանքային խմբի նիստին, որին կհաջորդի ՍԾՏՀ անդամ-երկրների տրանսպորտի նախարարների հանդիպումը:
Հանդիպման ընթացքում նախատեսվում է քննարկել Սևծովյան տարածաշրջանում բեռների ավտոմոբիլային փոխադրումների դյուրացմանն ուղղված մի շարք կարևոր հարցեր, այդ թվում` ՍԾՏՀ թույլտվությունների պիլոտային նախագծի քննարկումը: Նիստի ընթացքում կուսումնասիրվեն Սևծովյան օղակաձև մայրուղու հետագա զարգացման գործնական քայլերը: Նախատեսվում է նաև քննարկել տրանսպորտային օրենսդրության ներդաշնակեցման և դյուրացման խնդիրները, hաղորդում է ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության մամլո ծառայությունը։

19 Октябрь 2011 - 12:09 AMT
Возглавляемая министром транспорта и связи Армении Мануком Варданяном делегация 19-20 октября примет участие в заседании рабочей группы по вопросам транспорта Организации черноморского экономического сотрудничества (ОЧЭС) в Москве.
Как отмечается в сообщении пресс-службы Министерства транспорта и связи Армении, в ходе встречи министров стран – участниц ОЧЭС будут обсуждены вопросы упрощения транспортировки грузов, а также пилотный проект разрешений ОЧЭС. Помимо этого, будут рассмотрены дальнейшие рабочие шаги развития кольцевой черноморской автомагистрали, а также вопросы, связанные с синхронизацией законодательства.