20 Հոկտեմբեր 2011 - 07:03 AMT
Ստեղծվել է Հայաստանի մշակութային և ժամանցային իրադարձությունների մասին տեղեկություններ տարածող www.apress.am կայքը։ Այս մասին հայտնում են կայքի հիմնադիրները։
Կայքը հայերեն լեզվով է, հետագայում նախատեսվում է կայքը հասանելի դարձնել անգլերեն և ռուսերեն լեզուներով: Կայքի այցելուները հնարավորություն կունենան տեղեկանալ Երևանի թատրոններում ներկայացումների, համերգների, ցուցահանդեսների, գրքերի շնորհանդեսների, կինոցուցադրությունների, դասախոսությունների, փառատոնների և այլ իրադարձությունների մասին։
Բացի դրանից կայքում կարելի է գտնել ժամանցային վայրերի հասցներ։ Ինչպես նշում են կայքի հիմնադիրները հետագայում նախատեսվում է ընդլայնել կայքի բովանդակությունը՝ ողջ Հայաստանի և Արցախի մշակութային և ժամանցային իրադարձություններով։
apress.am-ում առկա է նաև ֆիլմերի, երաժշտական սկավառակների և գրքերի մասին պատմող բազա։ Ներդրված է նաև ինտերակտիվ քարտեզ, որտեղ նշված են բոլոր իրադարձությունների վայրերը:

В Армении создан сайт www.apress.am, который будет информировать пользователей о культурных и развлекательных мероприятиях, организованных в Ереване. Об этом сообщили основатели сайта.
Сайт работает пока только на армянском языке, но в дальнейшем планируется запустить версии на русском и английском языках. Посетители apress.am смогут получать анонсы о театральных спектаклях, концертах, выставках, презентациях книг, лекциях, фестивалях и других культурных мероприятиях.
Кроме того, на сайте можно будет найти адреса развлекательных заведений. Как отмечают основатели сайта, в дальнейшем планируется расширить содержание сайта, включив в него информацию о культурных событиях по всей Армении и Арцаху.
НА apress.am также есть база с информацией о фильмах, музыкальных дисках, книгах и т.д. Также на сайте размещена интерактивная карта, на которой отмечены места, где будут проводиться мероприятия.