21 Հոկտեմբեր 2011 - 08:48 AMT
Կոնստանտին Սարոյանը նշանակվել է ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն: Հոկտեմբերի 3-ից Կ. Սարոյանն ընտրվել է որպես գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի Խորհրդի կողմից, իսկ հոկտեմբերի 18-ին իր թեկնածությունը գրանցվել է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից:
Կոնստանտին Սարոյանը նոր սերնդի առաջադեմ մասնագետներից է, փորձառու` բանկային կառավարման և տեխնոլոգիաների մշակման ու հայաստանյան շուկայում դրանց ներդրման գործում: Սարոյանն իր կարիերան սկսել է 1999 թ-ից: 2001-2002թթ. եղել է Հաշվարկաքլիրինգային խմբի ղեկավար Հայաստանի Կենտրոնական դեպոզիտարիայում: 2002թ.-ից ղեկավարել է մարքեթինգի, ստրատեգիական պլանավորման բաժինները ՀՀ մի շարք բանկերում:
2004-2011թթ. Սարոյանը զբաղեցրել է ղեկավար պաշտոններ «Արմսվիսբանկ» ՓԲԸ-ում: Հանդիսացել է բանկի ներքին աուդիտի ղեկավար, տնօրինության անդամ և ղեկավարել է տարբեր մի շարք ուղղություններ՝ ներառյալ մարքեթինգի, հասարակության հետ կապերի, մարդկային ռեսուրսների կառավարման, ռազմավարական պլանավորման, բիզնեսի զարգացման:
Կ. Սարոյանը նաև մասնակցել է միջազգային կազմակերպությունների տարբեր ծրագրերում և աշխատանքային խմբերում, որպես կապիտալի շուկայի զարգացման փորձագետ:
Կ. Սարոյանն ավարտել է Երևանի պետական համալսարանը, ունի տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի կոչում, մասնակցել է բազմաթիվ սեմինարների և վերապատրաստումների Հայաստանում և արտերկրում: Նա դասավանդել է մի շարք համալսարաններում, ներկայումս դասավանդում է «Հայաստանում Ֆրանսիական Համալսարան» Հիմնադրամում:

21 Октябрь 2011 - 08:48 AMT
Новым генеральным директорам NASDAQ OMX Армения назначен Константин Сароян. 3 октября Константин Сароян был избран исполняющим обязанности гендиректора биржи, а 18 октября Центральный банк Армении зарегистрировал его кандидатуру, сообщает пресс-служба армянской биржи.
Новый генеральный директор NASDAQ OMX Армения окончил Ереванский государственный университет, является кандидатом экономических наук. Константин Сароян является ведущим специалистом нового поколения в области банковского управления и обработки технологий.
С 2004-2011 гг. Сароян занимал руководящие должности в ЗАО «Армсвисбанк». Был руководитель внутреннего аудита банка, членом Правления. Он также руководил рядом направлений, включая маркетинг, службу по связи с общественностью, управление человеческими ресурсами, стратегическое планирование и развитие бизнеса. Константин Сароян принимал участие в разных программах и рабочих группах международных организаций в качестве эксперта по развитию рынка капитала. Он занимается также преподавательской деятельностью, в настоящее время он преподает во Французском университете в Армении.