21 Հոկտեմբեր 2011 - 10:28 AMT
Հրապարակվել են ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում 2011-ի հոկտեմբերի 17-ին անցկացված հաշվապահների որակավորման քննության արդյունքները:
Համաձայն հրապարակված տվյալների` հրավիրված 24 դիմորդներից քննությանը մասնակցել են 16 դիմորդ, որոնցից որակավորման վկայական է շնորհվել 9-ին:
2011 թվականի ընթացքում անցկացվել է հաշվապահների որակավորման 17 քննություն, որոնց արդյունքներով 138 դիմորդի տրվել է որակավորված հաշվապահի վկայական:
Հայաստանի Հանրապետությունում 19.10.2011թ. դրությամբ որակավորման վկայական ունի 493 հաշվապահ, հաղորդում է ֆինանսների նախարարության մամլո ծառայությունը:

По результатам очередного экзамена по квалификации бухгалтеров, проведенного в Министерстве финансов Армении, 9 бухгалтеров получили соответствующие сертификаты. Всего на экзамен было приглашено 24 претендента, из которых только 16 приняли участие в экзамене.
В общей сложности в 2011 году было проведено 17 экзаменов, в результате чего квалификационные свидетельства получили 138 человек.
По состоянию на 19 октября 2011 года сертификаты соответствия в Армении имеют 493 бухгалтера, сообщает пресс-служба Министерства финансов Армении.