«Նաիրիտ» գործարանի աշխատակիցները սպասում են, որ ըստ կառավարության որոշման մինչ տարեվերջ մարվելու են քիմիական ոլորտի աշխատակիցների աշխատավարձի պարտքը՝ ակնկալելով, որ իրենք էլ աշխատավարձ կստանան: Սակայն, PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին գործարանի մամլո ծառայությունից հայտնել են, որ պարտքերի մարման նոր ժամանակցույց դեռ չկա:
Գործարանի աշխատակիցները ստացել են միայն մայիս ամսվա հասանելիք աշխատավարձը: Այսօրվա դրությամբ գործարանում 3 հազար մարդ է աշխատում, որոնցից հազարը արձակուրդի մեջ են:
2010թ. նոյեմբերին գործարանի աշխատակիցները բողոքի ակցիա էին կազմակերպել կառավարության ու նախագահի նստավայրի մոտ: Դեկտեմբերի 23-ին ընկերության ղեկավարությունը հայտարարեց, թե պարտքը վաղուց մարված է: Այնուհետև, հայտնի դարձավ նոր պարտքի մասին, որի մարման ժամկետը սահմանվեց հունիսի 29-ը:

21 Октябрь 2011 - 10:46 AMT
Сотрудники завода «Наирит» в ожидании того, что согласно правительственному решению, предусматривающему погашение задолжностей перед сотрудниками всей химической отрасли до конца года, они также получат зарплату. Однако корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в пресс-службе завода, что нового графика погашения задолжности пока нет.
Сотрудники завода «Наирит» получили зарплату лишь за май текущего года. На сегодняшний день на заводе работает около 3 тыс. человек, из которых около 1 тыс. находятся в вынужденном отпуске.
В ноябре 2010 г. сотрудники завода провели акцию протеста у здания правительства и резиденции главы государства. 23 декабря руководство компании заявило о том, что задолженность полностью погашена. Затем стало известно о новой задолженности, сроком ликвидации которой стало 29 июня.
ЗАО «Наирит» является одним из крупнейших работодателей Армении и единственным в СНГ производителем хлоропренового каучука.