Հոկտեմբերի 17-21-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 80,818,649ԱՄՆ դոլար 376.3 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 99,072,949 ԱՄՆ դոլար 377.57 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,820,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 378.26 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նույն ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,000,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք 375.89 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 10-16-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 26.7 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 42.3 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 17 по 21 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 80,818,649 долларов США по 376.3 драма/1 доллар США и продано 99,072,949 долларов США по 377.57 драма/1 доллар США. За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,820,000 долларов США по 378.26 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 2,000,000 долларов США по 375.89 драма/1 доллар США.
С 10 по 16 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 26,7 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 42,3 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.