22 Հոկտեմբեր 2011 - 07:51 AMT
ՀԱԷԿ գործադիր տնօրեն Գագիկ Մարկոսյանը ստորագրել է կայանի աշխատակիցների աշխատանքից ազատվելու մասին դիմումները: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հայտնի է դարձել ՀԱԷԿ-ի աշխատակիցներից:
Հայկական ատոմակայանի ինժեներատեխնիկական կազմի 160 աշխատակիցներ սեպտեմբերի 20-ին աշխատանքից ազատվելու մասին դիմումներ էին ներկայացրել՝ պահանջելով բարձրացնել իրենց աշխատավարձը: Աշխատակիցների զանգվածային հեռացումը կարող է վտանգել ՀԱԷԿ վերագործարկումը պլանային վերանորոգումից հետո, որը մեկնարկել է սեպտեմբերի 11-ին և տևելու է մինչև հոկտեմբերի 27-ը:
Գործակալության թղթակցի հետ զրույցում կայանի աշխատակիցը փոխանցել է տնօրենի խոսքերը. «Ավելի շուտ ես կկանգնեցնեմ կայանը ու նոր աշխատակիցների կընդունեմ աշխատանքի, բայց աշխատավարձը չեմ բարձրացնի»:

22 Октябрь 2011 - 07:51 AMT
Исполнительный директор ААЭС Гагик Маркосян подписал заявления сотрудников станции об уходе. Об этом PanARMENIAN.Net стало известно от одного из сотрудников станции.
160 сотрудников инженерно-технического состава ААЭС представили 20 сентября заявления об увольнении, требуя повышения заработной платы. Массовое увольнение сотрудников может поставить под угрозу перезапуск ААЭС после планового ремонта, который стартовал 11 сентября и по графику продлится до 27 октября.
В беседе с корреспондентом агентства сотрудник передал заявление руководства станции, «Лучше я остановлю работу станции и наберу новый состав, чем подниму вам зарплаты», – сказал Гагик Маркосян.