25 Հոկտեմբեր 2011 - 10:24 AMT
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրի եզրափակիչ փուլն իր ակտիվ ընթացքի մեջ է: Հոկտեմբերի 25-ին Կուրղինյան 7 հասցեում (Մալաթիա-Սեբաստիա համայնք) տեղի ունեցավ թիվ 0068 փոստային բաժանմունքի վերաբացման պաշտոնական արարողությունը:
Արարողությանը ներկա էին Մալաթիա-Սեբաստիա համայնքի թաղապետի տեղակալ Աշոտ Սմբատյանը, «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի և «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի ղեկավարությունը, ինչպես նաև` թաղամասի բնակիչներ:
Պարոն Սմբատյանն իր խոսքում առանձնացրեց բարեկարգ միջավայրի կարևորությունը և շնորհակալություն հայտնեց «Հայփոստ»-ի տնօրինությանը նման նախաձեռնության համար, թաղապետարանի կողմից խոստանալով գարնանը բարեկարգել դիմացի պուրակը:
«Հայփոստ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրենի պաշտոնակատար Հայկ Ավագյանն իր ելույթում նշեց, որ այսօր ընթանում է ոչ միայն «Հայփոստ մարաթոն 2011» բաժանմունքների նորացման ծրագիրը, այլև` «Հայփոստ Թրասթ Մենեջմենթ»-ի ղեկավարությամբ արդեն մեկնարկել է «Հայփոստ»-ի բաժանմունքների սպասարկման որակի բարձրացմանն ուղղված հիմնավոր ծրագիր»:
Ամբողջությամբ նորոգվել և նոր բրենդին է համապատասխանեցվել բաժանմունքը, նորացվել են աշխատանքային ստանդարտները, փոխվել և նորացվել են ենթակառույցները, տեղադրվել են արդի ծրագրերին համապատասխանող նոր համակարգիչներ, նորացվել է մալուխային համակարգը և այլն:
«Հայփոստ մարաթոն 2011» ծրագրով մինչև տարեվերջ նախատեսվում է վերաբացել 50 բաժանմունք` ինչպես Երևանում, այնպես էլ` հանրապետության մարզերում:
Առաջիկա 5 տարիներին նախատեսվում է «Հայփոստի» նորացված բաժանմունքների և մասնաճյուղերի թիվը հասցնել 250-ի, ավելացնել ժամանակակից փոստային օպերատորներին բնորոշ նոր կոմերցիոն ծառայությունների տեսականին:

В рамках программы «Айпост– марафон-2011» в административном районе Еревана Малатия-Себастия, по адресу Кургиняна 7, состоялась официальная церемония открытия отремонтированного почтового отделения 0068. Как сообщает пресс-служба национального почтового оператора, в церемонии открытия отремонтированного отделения приняли участие заместитель руководителя административного округа Малатия-Себастия Ашот Смбатян, руководство Haypost Trust Management и ЗАО “Айпост”, а также жители района.
Ашот Смбатян в своей речи подчеркнул важность благоустроенной среды и выразил благодарность руководству “Айпост” за подобную инициативу. Он также от имени администрации района пообещал весной следующего года благоустроить сквер напротив почтового отделения.
В свою очередь, и.о. гендиректора ЗАО «Айпост» Айк Авакян отметил, что сегодня не только модернизируются и открываются почтовые отделения «Айпост– марафон-2011», но и реализуется программа, направленная на повышение качества услуг.
Отделение Малатия-Себастия было полностью отремонтировано и приведено в соответствие с новым брендом, обновлены технические стандарты, заменены и модернизированы инфраструктуры, установлены соответствующие новым программам компьютеры, обновлена кабельная система, и др.
Компания Haypost Trust Management объявила о запуске программы «Айпост– марафон-2011» по открытию 50 обновленных почтовых отделений на территории Армении. В рамках программы 12 будут открыты в Ереване, а остальные 38 – в областях республики. Более того, в ближайшие 5 лет число отремонтированных почтовых офисов будет доведено до 250.