25 Հոկտեմբեր 2011 - 12:07 AMT
«Յունիքորն գրուպը» և «Նուշիկյան ասոցիացիան մտադիր են փոխհատուցում պահանջել Երևանի քաղաքապետարանից ընկերությունների գովազդային վահանակների ապամոնտաժման արդյունքում հասցված վնասի դիմաց: Այդ մասին լրագրողներին է հայտնել «Յունիքորն գրուպ» ընկերության սեփականատեր, Գուրգեն Արսենյանը, Մաշտոցի պողոտայում գտնվող երկու ընկերությունների գովազդային վահանակների ապամոնտաժման հետևանքով նրանց զգալի նյութական վնաս է հասցվել:
»Մեր գնահատականներով, ընդհանուր առմամբ ընկերությանը հասցվել է 280-300 հազար դոլարի վնաս»,-ասել է նա՝ հավելելով, որ «Յունիքորն գրուպ» ընկերությունը 110 000 դոլարի վնաս է կրել, իսկ «Նուշիկյան ասոցիացիան» ՝ 170-180 000 դոլարի: «Ես նաև ցանկանում եմ հայտնել, որ նյութական կորուստները հատուցելու հարցում մենք կոնկրետ որոշում ենք կայացրել: Քանի որ մենք հասկանում են, որ նման գումար վճարելու համար, քաղաքապետարանը սկսելու է գումար հավաքել երևանցիներից, մենք մտադիր ենք յուրաքանչյուր ընկերության համար պահանջել 1000 դրամ հատուցում»,-ասել է նա:
Ընդ որում, նա նշել է, որ գովազդային վահանակների ապամոնտաժումից տուժեցին ոչ միայն ընկերությունները, այլ նաև քաղաքապետարանը: «Յուրաքանչյուր գովազդային վահանակի համար մենք վճարում էինք 1,8 մլն դրամ: Ապամոնտաժվել է 50 գովազդային վահանակ: Հաշվեք, թե ինչ գումարից է զրկվել համայնքը»,-ասել է նա:

25 Октябрь 2011 - 12:07 AMT
Компании “Юникорн Груп” и “Нушикян” потребуют от мэрии Еревана 1000 драмов в качестве компенсации за материальный ущерб
Компании “Юникорн Груп” и “Нушикян” намерены потребовать компенсации от мэрии Еревана за нанесенный материальный ущерб в ходе демонтажа рекламных щитов компаний. Как сообщил в ходе пресс-конференции в Ереване владелец компании “Юникорн Груп” Гурген Арсенян, в ходе демонтажа установленных на проспекте Маштоца рекламных щитов двух компаний мэрия нанесла им значительный ущерб. “По нашим оценкам, в целом компаниям был нанесен материальный ущерб в размере $280-300 тыс”, – сказал он, добавив, что компания “Юникорн Груп” понесла финансовые убытки в размере $110.000, а “Нушикян” – 170-$180.000. “Я также хочу сообщить, что в связи с вопросом компенсации материальных потерь компании приняли конкретное решение. Так как мы понимаем, что в случае уплаты данной суммы мэрия начнет собирать деньги у ереванцев, мы намерены потребовать для каждой компании компенсацию в размере 1000 драмов”, – сказал он.
При этом он отметил, что от демонтажа рекламных щитов пострадали не только компании, но и мэрия. “За каждый рекламный щит мы платили 1,8 миллион драмов. Было демонтировано 50 рекламных щитов. Посчитайте, каких сумм лишилась община”, – сказал он.
16 октября мэрия демонтировала рекламные щиты, принадлежащие компаниям “Юникорн Груп” и “Нушикян”. Мэрия утвердила административный акт по демонтажу их рекламных щитов, взяв за основу отсутствие договора о субаренде за землю. Селдует отметить, что компаниям мэрия дала копаниям 5 дней для того, чтобы снять щиты и 1 месяц для опротестования решения. Немсотря на то, что компании постоянно обращались в мэрию для заключения договора о субаренде за землю, им отказывали и просили подождать.