«Կամուրջ 2012» 9-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի գլխավոր թեման է «Նոր իրականության նոր մտածելակերպ»: Ինչպես հայտնում է համաժողովի մամլո ծառայությունը, 2012 թ-ի փետրվարի 3-ին Ծաղկաձորում կմեկնարկի «Կամուրջ» միջազգային տնտեսական համաժողովը:
«Հայկական Դավոսը», որն այս տարի կանցկացվի 9-րդ անգամ, կդառնա Հայաստանի գործարար կյանքի ամենանշանակալի իրադարձություններից մեկը: Ծաղկաձոր հանգստավայրը 3 օրով կվերածվի տարածաշրջանի տնտեսական մայրաքաղաքի: Համաժողովը հարթակ կդառնա ոչ պաշտոնական միջավայրում տնտեսական խնդիրների և դրանց լուծման ճանապարհների քննարկման համար` հանդիսանալով հայաստանյան և արտերկրից ժամանած քաղաքական գործիչների, կառավարության ներկայացուցիչների, արդյունաբերողների, գործարարների, գիտնականների և հասարակական գործիչների հանդիպման և երկխոսության վայր: Սպասվում է լիագումար նիստերի, կլոր սեղանների, կոնֆերանսների անցկացում բազմաթիվ հարթակների վրա` հարմարավետ կահավորված նիստերի դահլիճներում, հանդիպումնրի սրահներում: Նախատեսվում է նաև BRIDGE AWARD մրցանակաբաշխության անցկացում, մշակութային և ժամանցային ծրագրեր: 2012թ-ի համաժողովի շրջանակում կկազմակերպվի կոնֆերանս` «Ժամանակակից տնտեսությունը ԶԼՄ-ներում. տեղեկատվական թափանցիկություն` երազանք և իրականություն» թեմայով: Համաժողովի 300-ից ավելի մասնակիցները կբնակեցվեն Ծաղկաձորի ամենահարմարավետ հանգստի տներում: Գրեթե ամբողջ քաղաքը կներգրավվի համաժողովի միջոցառումների մեջ:
«Կամուրջ 2012» 9-րդ միջազգային տնտեսական համաժողովի գլխավոր թեման է «Նոր իրականության նոր մտածելակերպ»: Համաժողովը կտևի 3 օր` փետրվարի 3-ից 6-ը:

25 Октябрь 2011 - 13:18 AMT
Главной темой 9-ого международного экономического форума “Мост 2012” будет “Новое мышление новой реальности”. Как сообщает пресс-служба формуа, “Мост 2012’ пройдет 3-6 февраля 2012 года в армянском курортном городе Цахкадзор.
Как отмечают организаторы, “Армянский Давос”, будет проводиться в 9-й раз, и обещает стать одним из самых знаменательных событий в деловой жизни Армении. “Курортный город Цахкадзор на 3 дня станет экономической столицей региона. Являясь местом встречи и открытого диалога армянских и зарубежных политиков, представителей органов власти, промышленников, предпринимателей, ученых и общественных деятелей, форум станет площадкой для обсуждения в неформальной обстановке экономических проблем и способов их решения”,- говорится в сообщении.
На форуме ожидается проведение пленарных заседаний, круглых столов, конференций, презентаций на многочисленных площадках, уютных и оборудованных конференц-залах, митинг-румах, а также вручение премий “BRIDGE AWARD”, культурно-развлекательная программа. В 2012г. в рамках форума пройдет конференция “Современная экономика в СМИ. Информационная открытость – мечты и реальность”. Более 300 участников форума расселятся в самых комфортабельных домах отдыха Цахкадзора. Практически весь город будет задействован в мероприятиях форума.