Այսօր երեկոյան Մոսկվայի տանը կկայանա POPOK գովազդի միջազգային փառատոնի պաշտոնական բացման արարողությունը։Իսկ այս պահին արդեն ընթանում են փառատոնի շրջանակներում անցկացվող վարպետության դասերը։ Բոլոր հավատարմագրված մասնակիցները կարող են ներկա գտնվել վարպետության դասերին, իսկ նախօրոք չհավատարմագրվածները կարող են ձեռք բերել վարպետության դասերի տոմսեր հենց Մոսկվայի տանը 3500 դրամով, ուսանողները՝ 1000 դրամով։
Այս պահին ընթանում է Ռուսաստանից գովազդի մասնագետ Ալեքսեյ Անդրեևի վարպետության դասը՝ «Բրենդինգը որպես համաշխարհային սոցիալական միտումների հայելի 2011», որին կհաջորդեն ևս 3 վարպետության դասեր։ Փառատոնի ծրագրին կարելի է ծանոթանալ փառատոնի կայքում։
Փառատոնն այս տարի կանցկացվի հոկտեմբերի 27-29-ը՝ ներկայանալով նոր գույներով և ավելի քան 450 աշխատանքներով, տեղեկացնում են փառատոնի կազմակերպիչները։
Ներկայացվելու են աշխատանքներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Լատվիայից, Իսպանիայից, Արաբական Միացյալ Էմիրություններից, Վրաստանից և Ղազախստանից: Հյուրերի թվում են արտասահմանցի մասնակցիներ, գովազդային և տեղեկատվական ոլորտի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ:

27 октября в Доме Москвы состоится церемония официального открытия Международного фестиваля рекламы “POPOK”. Уже стартовали проводимые в рамках фестиваля рекламы мастер-классы. Все аккредитованные участники могут присутствовать на мастер-классах, а если кто-то не успел заранее аккредитоваться, то он может приобрести билеты непосредственно в Доме Москвы за 3500 драм, студенты – за 1000 драм.
Уже проведен мастер-класс специалиста по рекламе из России Алексея Андреева “Брендинг как зеркало глобальных социальных трендов – 2011”, после которого будет проведено еще 3 мастер-класса. С программой фестиваля можно познакомиться на сайте фестиваля.
Фестиваль в этом году пройдет с 27 по 29 октября и предстанет в новых цветах, сообщают организаторы фестиваля.
В фестивале с более чем 450 работами примут участие представители 25 стран из Европы и Азии: Армения, Италия, Россия, Украина, Турция, Грузия, Беларусь, Испания, ОАЭ, Латвия, Казахстан. В числе гостей – иностранные участники, представители рекламной и информационной сфер, а также члены правительства РА.
Фестиваль этого года пройдет по четырем номинациям: графический дизайн, печать и внешняя реклама, интерактивная (телевизионная и радио) реклама, маркетинговая кампания. Телевизионные и радиорекламы объединены в одной номинации.
Общий бюджет фестиваля – 20 млн драмов. Председатель жюри – руководитель «Клуба арт-директоров Европы», генеральный креативный директор известного рекламного агентства «Leo Burnett» Франко Моретти.