«ԱրմենՏել»-ի մամլո ծառայությունից հայտում են, որ ընկերությունը մեկնարկել է Մասիս քաղաքի հեռախոսագծերի թվայնացման աշխատանքները, որոնք նախատեսվում է ավարտել մինչև 2011-ի տարեվերջ, ինչը թույլ կտա ապահովել քաղաքի բնակիչներին թվային ֆիքսված կապի և լայնաշերտ Ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններով:
«Ցանցի արդիականացումը և բարձր տեխնոլոգիական սարքավորումների ներդրումը` մեր ընկերության զարգացման ռազմավարության գլխավոր գերակայությունն է: Ֆիքսված կապի հեռախոսագծերի թվայնացումն աշխատատար և ծախսատար, սակայն, միաժամանակ, երկրի համար անհրաժեշտ գործընթաց է, և մենք շարունակում ենք աշխատել մեր ենթակառուցվածքների արդիականացման ուղղությամբ: «ԱրմենՏել»-ի ներդրումների շնորհիվ, Հայաստանի ֆիքսված ցանցի թվայնացման մակարդակը թույլ է տալիս դասել մեր երկիրը Արևմտյան Եվրոպայի տեխնոլոգիապես զարգացած երկրների շարքին», – նշել է «ԱրմենՏել» գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Հոկտեմբերի վերջի դրությամբ թվային կայաններին միացված է «ԱրմենՏել» ընկերության ֆիքսված կապի բաժանորդների 82 տոկոսը, իսկ բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ:

Компания «АрменТел» объявляет о начале работ по оцифровке аналоговых АТС города Масис. Работы планируется завершить до конца 2011 года, что позволит обеспечить всех жителей города высококачественными услугами цифровой фиксированной связи и широкополосного Интернета.
«В стратегии развития нашей компании модернизация сети и внедрение высокотехнологичного оборудования – главный приоритет. Оцифровка телефонных линий фиксированной связи – достаточно трудоемкий, затратный, но в тоже время, необходимый для страны процесс. Мы продолжаем интенсивно работать над усовершенствованием нашей инфраструктуры, и, благодаря инвестициям универсального оператора, уровень оцифровки фиксированной сети Армении позволяет ставить нашу страну в один ряд с технологически развитыми странами Западной Европы», – отметил генеральный директор «АрменТел» Игорь Климко.
По состоянию на конец октября 2011 года к цифровым станциям телефонной связи подключено 82% абонентов фиксированной связи компании «АрменТел» по всей Армении, а общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 км.