27 Հոկտեմբեր 2011 - 08:02 AMT
«Խոսքի իրավունք» միավորումը դեկտեմբերի վերջին իրականացնելու է «Ինտերնետ և հասարակություն» մրցանակաբաշխությունը, հայտնում են միավորումից։
Ըստ միավորման՝ ինտերնետի դերակատարումը մարդկանց կյանքում մեծանում է, սակայն Հայաստանում այն հասանելի է բնակչության մոտ 10 %-ին: Այն ծառայում է որպես թերթ, գիրք, հեռահաղորդակցման միջոց, հանրագիտարան, ժամանցի միջոց և այլն:
«Խոսքի իրավունք» միավորումը ցանկանում է խրախուսել նրանց, ովքեր բիզնեսից բացի ինտերնետ դաշտում իրականացնում են սոցիալական նշանակություն ունեցող նախագծեր: Մրցանակակիրները կարող են լինել կայքեր, քաղաքացիական նախաձեռնություններ և խմբեր, լրագրողներ և այլն:
Մրցանակաբաշխությանը կկատարվի հետևյալ անվանակարգերում՝ Լավագույն քաղաքացիական նախաձեռություն, լավագույն հայրենասիրական խումբ, լավագույն մանկական կայք, ֆեյսբուքյան լավագույն խումբ, լավագույն սոցիալական հոդված կամ խորագիր։
Ինչպես նշում է «Խոսքի իրավունք» միավորումը այս անվանակարգերը դեռևս նախնական են և վերջնականորեն պատրաստ կլինեն մեկ ամիս անց։ Մասնակցության հայտերի համար անհրաժեշտ է դիմել միավորմանը։

27 Октябрь 2011 - 08:02 AMT
Объединение “Право слова” в конце декабря проведет вручение премий, сообщают в объединении. Согласно объединению “Право слова”, роль Интернета в жизни людей растет день ото дня, однако в Армении он доступен приблизительно 10% населения. Он может служить в качестве газеты, книги, средства телекоммуникаций, энциклопедии, средства развлечения и т.д.
Объединение “Право слова” желает поддержать тех, кто помимо бизнеса реализует в Интернете проекты социального значения. Призерами могут стать сайты, гражданские инициативы и группы, журналисты и др.
Вручение премий состоится в следующих номинациях: “лучшая гражданская инициатива”, “Лучшая патриотическая группа”, “Лучшая группа в Facebook”, “лучшая социальная статья или девиз”.
Как отмечает объединение “Право слова”, это пока предварительные номинации, они будут окончательно готовы через месяц. Для подачи заявок на участие необходимо обратиться в объединение.