“Մոսկվայի” տանը կայացավ POPOK միջազգային գովազդի փառատոնի պաշտոնական բացման արարողությունը: Փառատոնին արտասահմանից հյուրընկալվել են 35-40 գովազդի ոլորտի մասնագետներ:
Արարողությունը սկսվեց ռոք համարով Սուրեն Առուստամյանի կատարմամբ, անյուհետև դրան հաջորդեց անակնկալ շոուն երկու հրեշտակների և Նոյ նահապետի տեսքով: Փառատոնի նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը Նոյ նահապետի կերպարը հանձնեց Depot WPF բրենդինգային գործակալության նախագահ Ալեքսեյ Անդրեևին:
Արմեն Մարտիրոսյանը իր խոսքը սկսեց անեկդոտով Նոյան Տապանի մասին և նշեց, որ փառատոնը 2-րդ “գովազդային տապանն” է , որը մեծ նշանակություն կունենա Հայաստանի և արտերկրի գովազդային կյանքում:
Հաղորդման բացման արարողության վարում էր Գոռ Գրիգորյանը: Փառատոնին իր ողջույնի խոսքը նամակով հղել էր նաև Երևանի քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը:
Փառատոնն այս տարի անցկացվում է հոկտեմբերի 27-29-ը Մոսկվայի տանը՝ ավելի քան 450 աշխատանքներով։ Ներկայացվելու են աշխատանքներ Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ուկրաինայից, Բելառուսից, Լատվիայից, Իսպանիայից, Արաբական Միացյալ Էմիրություններից, Վրաստանից և Ղազախստանից: Հյուրերի թվում են արտասահմանցի մասնակցիներ, գովազդային և տեղեկատվական ոլորտի, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության ներկայացուցիչներ:

27 Октябрь 2011 - 15:31 AMT
В ереванском Доме Москвы состоялась церемония официального открытия Международного фестиваля рекламы «POPOK”», гостями которого стали специалисты в области рекламы из 35-40 стран мира.
Церемония началась выступлением рок-певца Сурена Арустамяна, затем началось шоу-представление с участием ангелов и библейского Ноя, роль которого председатель фестиваля Армен Мартиросян предложил исполнить председателю брендингового агентства Depot WPF Алексею Андрееву.
Армен Мартиросян начал свою речь анекдотом о Ноевом Ковчеге и отметил, что фестиваль является своеобразным «ковчегом рекламы», который имеет огромное значение как в рекламной жизни в Армении, так и за рубежом.
Церемонию открытия вел Гор Григорян. С приветственной речью к участникам фестиваля обратился мэр Еревана Карен Карапетян.
Фестиваль в этом году проходит с 27 по 29 октября и предстанет в новых цветах и более чем 450 работами, сообщают организаторы фестиваля. В фестивале примут участие представители 25 стран из Европы и Азии. Будут представлены Армения, Италия, Россия, Украина, Турция, Грузия, Беларусь, Испания, ОАЭ, Латвия, Казахстан. В числе гостей – иностранные участники, представители рекламной и информационной сфер, а также члены правительства РА.