28 Հոկտեմբեր 2011 - 11:32 AMT
2011թ-ի հոկտեմբերի 24-ից 28-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 79,461,837 ԱՄՆ դոլար 377.29 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 86,390,646 ԱՄՆ դոլար 378.54 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,700,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 378.26 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 17-23-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 24.6 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը` 40.7 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունը:

С 24 по 28 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 79,461,837 долларов США по 377.29 драма/1 доллар США и продано 86,390,646 долларов США по 378.54 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11,700,000 долларов США по 378.26 драма/1 доллар США.
С 17 по 23 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 24,6 млрд. драмов, а долларовых кредитов – 40,7 млн. долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.