2 Նոյեմբեր 2011 - 05:21 AMT
Nokia ընկերության երկար սպասված, նոր թողարկված Windows Phone 7.5-ով աշխատող երկու սմարթֆոնները՝ Lumia 800 և Lumia 710-ը Հայաստանում կլինեն մինչև տարվա վերջ։ Այս մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին տեղեկացրել է Հայաստանի «Nokia» բջջային հեռախոսների ցանցի վաճառքի տնօրեն Վազգեն Բախշեցյանը։ Նրա խոսքով, հավանաբար, երկուսն էլ կստանան։
2011-ի փետրվարին Nokia-ն հայտնեց Microsoft-ի հետ իր համագործակցության մասին։ Այժմ Microsoft-ի Windows Phone օպերացիոն համակարգը դառնալու է Nokia սմարթֆոնների մշտական հարթակը։
Lumia 800-ը ունի 3.7 դյույմ (480×800) զգայուն էկրան։ Այն հագեցած է 1.4GHz պրոցեսորով և 16Գբ ներքին հիշողությամբ (մինչև 25 Մբ ավելացնելու հնարավորությամբ)։ Սմարթֆոնի ֆոտոխցիկը 8 մեգապիքսել է։ Ֆոտոխցիկի ծրագիրը հագեցած է մի շարք խմբագրման ֆունկցիաներով՝ white balance-ի կարգավորում, կարմիր աչքի նվազում և այլն։
Lumia 710-ը Lumia 800-ի մատչելի տարբերակն է։ Արժենալով 270 եվրո, այն ունի 1.4GHz պրոցեսոր, 3,7 դյույմ էկրան, 8Գբ ներքին հիշողություն (մինչև 16Գբ հնարավորությամբ) և 5 մեգապիքսել ֆոտոխցիկ։ Սմարթֆոնը հասանելի է լինելու սև և սպիտակ գույներով՝ բազմագույն ետևի պատյանների առաջարկներով։
Սմարթֆոնները ներառում են այնպիսի ծառայություններ, ինչպիսիք են ESPN Sports Hub-ը, Nokia Drive-ը, Nokia Music-ը և Mix Radio-ն, Nokia Pulse-ը, որը միավորում է սոցիալական ցանցային շփումը գեոլոկացիոն ծառայությունների հետ։

2 Ноябрь 2011 - 05:21 AMT
Долгожданные смартфоны Lumia 800 и Lumia 710 компании Nokia, работающие на операционной системе Windows Phone 7.5, поступят в Армении в продажу в конце года. Об этом сообщил корреспонденту PanARMENIAN.Net директор сети по продажам мобильных телефонов “Nokia” Вазген Бахшецян.
В феврале 2011 года Nokia объявила о своем сотрудничестве с “Microsoft”. Отныне операционная система Windows Phone компании “Microsoft” станет постоянной платформой для смартфонов Nokia.
Lumia 800 оснащен чувствительным 3,7-дюймовым экраном (480×800), процессором 1.4GHz, 16GB внутренней памяти (с возможностью увеличения до 25 МВ), видеокамерой 8 Мп, которая дополнена рядом функций редактирования – настройкой white balance.
Lumia 710 – более доступная версия Lumia 800. При стоимости 270 евро, он оснащен чувствительным 3,7-дюймовым экраном (480×800), процессором 1.4GHz, 8 GB внутренней памяти (с возможностью увеличения до 16 МВ), видеокамерой 5 Мп. Самртфон выпускается двух цветов: черный и белый.