2 Նոյեմբեր 2011 - 06:32 AMT
UNISTREAM դրամական փոխանցումների համակարգի հաճախորդների համար «Յունիբանկ» ՓԲԸ-ն պատրաստել է հատուկ առաջարկ` U-Stream+ քարտ մինչև 150 հազար դրամ վարկային գծով: Վարկի պայմանների համաձայն, 100 հազար դրամ սահմանաչափով քարտերը կարող են ձեռքբերել այն ֆիզիկական անձինք, ովքեր UNISTREAM համակարգով ուղարկել կամ ստացել են դրամական փոխանցում: Մինչև 150 հազար դրամ սահմանաչափով քարտերը նախատեսված են Յունիբանկի այն մշտական հաճախորդների համար, որոնք տարվա ընթացքում UNISTREAM համակարգով իրականացրել են առնվազն 5 դրամական փոխանցում` 3 000 դոլարից ոչ պակաս գումարով: «Վարկավորման պարտադիր պայման է հանդիսանում բացասական վարկային պատմության բացակայությունը»,- նշվում է բանկի մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:
U-Stream+ քարտը շահեկանորեն առանձնանում է վարկավորման արտոնյալ պայմաններով և ձևակերպման պարզությամբ: Վարկային գծի ստացման համար հաճախորդը ներկայացնում է միայն անձնագիրը և սոցիալական քարտը: Հաճախորդներին տրամադրվում է ArCa Classic տեսակի քարտ: Վարկի տոկոսադրույքը կազմում է 24% տարեկան: Ընդ որում, տոկոսադրույքը կիրառվում է միայն փաստացի օգտագործված գումարի նկատմամբ: U-Stream+ վարկի հիմնական առավելություններից է 2 տոկոսային կետով տոկոսադրույքի իջեցման հնարավորությունը` վարկային պայմանագրի գործողության երկրորդ տարում: Դրա համար հաճախորդը տարվա ընթացքում պետք է առնվազն 5 անգամ օգտվի UNISTREAM համակարգից և UNIPAY քարտով ամսական իրականացնի առնվազն 5 000 դրամի կոմունալ վճարումներ: UNIPAY քարտը հաճախորդներին տրամադրվում է անվճար և նախատեսված է կոմունալ ծառայությունների դիմաց վճարման գործընթացն առավելագույնս արագ և հարմարավետ կազմակերպելու համար: Հաճախորդը բանկի աշխատակցին տրամադրում է միայն UNIPAY քարտը և կատարում կոմունալ վճարումները հաշված րոպեների ընթացքում:
Հաշվի առնելով, որ U-Stream+ վարկային գիծը նախատեսված է իր իսկ հաճախորդների համար` Յունիբանկը քարտի սպասարկումն իրականացնում է լրացուցիչ արտոնություններով: Մասնավորապես, քարտի սպասարկումը առաջին տարվա համար իրականացվում է անվճար, կանխիկացման տոկոսադրույքը կազմում է 0%: Քարտի գրավիչ առանձնահատկությունը հաշվի դրական մնացորդի նկատմամբ հաշվարկվող բարձր տոկոսադրույքն է` 5%:

2 Ноябрь 2011 - 06:32 AMT
Для клиентов денежных переводов UNISTREAM ЗАО “Юнибанк” подготовил специальное предложение – карту U-Stream+ с кредитной линией до 150 тыс. драмов. Согласно условиям кредита, карту с лимитом 100 тыс. драмов могут оформить все физические лица, которые для отправки или получения денежного перевода воспользовались системой UNISTREAM. Предложение с кредитным лимитом 150 тыс. драмов действительно для тех постоянных клиентов, которые в течение года произвели (отправили или получили) минимум пять денежных переводов UNISTREAM на сумму не менее 3 000 долларов. «Обязательным условием кредитования является отсутствие отрицательной кредитной истории», – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
Карта U-Stream+ выгодно отличается льготными условиями и простотой оформления. Для получения кредитной линии заемщику достаточно предъявить паспорт и социальную карту. Клиентам предоставляется кредитная карта категории ArCa Classic. Процентная ставка по кредиту составляет 24% годовых. При этом, проценты начисляются только на ту сумму, которую клиент фактически израсходовал. Одним из главных преимуществ кредита U-Stream+ является возможность снижения процентной ставки на 2 процентных пункта на второй год кредитного договора. Для этого клиент должен в течение года воспользоваться системой денежных переводов UNISTREAM не менее 5 раз и ежемесячно осуществлять коммунальные платежи картой UNIPAY на сумму не менее 5 000 драмов. Карта UNIPAY предоставляется клиентам бесплатно и обеспечивает быстрое и удобное обслуживание при оплате коммунальных услуг. Клиенту достаточно предоставить сотруднику банка карту UNIPAY и оплата за коммунальные услуги будет произведена за считанные минуты.
Учитывая, что кредитная линия U-Stream+ предназначена для своих же клиентов, “Юнибанк” в обслуживание карты включил дополнительные привилегии. В частности, годовое обслуживание за первый год производится бесплатно, комиссия за обналичивание составляет 0%-ов. Отличительной особенностью карты является высокий процент, который банк зачисляет клиенту на положительный остаток карточного счета – 5% годовых.