2 Նոյեմբեր 2011 - 11:24 AMT
2012-ին Երևանի վարչական շրջաններում հայտնվելու են ևս 3-4 գյուղատնտեսական տոնավաճառներ, հաղորդել է Հայաստանի գյուղատնտեսության նախարարի տեղակալ Ռոբերտ Մակարյանը։
Գյուղատնտեսության նախարարության նախաձեռնությամբ գյուղատնտեսական արտադրանքի իրագործումը խթանելու նպատակով ընթացիկ տարվա օգոստոսին Արաբկիր վարչական շրջանում կազմակերվել է գյուղատնտեսական արտադրանքի տոնավաճառ, որը դարձել է հանգստյան օրերին անցկացվող ավանդական միջոցառում։
Նրա խոսքով, տոնավաճառը մեծ պահանջարկ է վայելում, քանի որ նրա աշխատանքի շրջանում շուրջ 4000 ֆերմերներ ներկայացրել են իրենց արտադրանք, իսկ օրական այն ունեցել է 4000-6000 գնորդ։ Մակարյանը հավելել է , որ գյուղատնտեսական արտադրանքի ինքնարժեքը բավական ցածր է, քանի որ նախարարությունը գյուղացիներին տրամադրում է առևտրի համար տաղավարներ, կշեռքներ և անվճար համազգեստ։

2 Ноябрь 2011 - 11:24 AMT
В 2012 году в административных районах Еревана появятся еще 3-4 сельскохозяйственных ярмарок, сообщил заместитель министра сельского хозяйства Армении Роберт Макарян.
С целью стимулирования реализации сельхозпродукции по инициативе Министерства сельского хозяйства Армении в августе текущего года в административном районе Арабкир города Ереван была организована ярмарка сельхозпродуктов, которая стала традиционным мероприятием, проходящим в выходные дни.
По его словам, ярмарка пользуется большим спросом, поскольку за период ее работы порядка 4000 фермеров представили свою продукцию, а в день ее посещает порядка 4000-6000 покупателей. В связи с этим Роберт Макарян добавил, что себестоимость сельхозпродукции на ярмарке достаточно низка, поскольку Министерство представляет сельчанам павильоны для торговли, весы и спецодежду бесплатно. «Наши усилия направлены на возрождения культуры торговли сельхозпродукцией, которая была распространена в былые времена», – подчеркнул он.