«ARMFOOD» ապրանքանիշի այծի կաթի արտադրությունը, որը շուկայում իրացվում է «Էյ-Էս-Բի-Սոֆթ» ՍՊԸ-ի կողմից, դադարեցվել է դրա մեջ աղիքային ցուպիկի խմբի և ստաֆիլոկոկի մանրէներ հայտնաբերելուց հետո, իսկ խախտողը կարող է տուգանվել 100-300 հազար դրամով։ Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հաղորդել է ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդի անվտանգության պետական ծառայության մամլո քարտուղար Բաբկեն Պիպոյանը։
Ինչպես հաղորդել է Պիպոյանը, ծառայությանը բողոքով դիմել է բնակիչ, որը Երևան Սիթի սուպերմարկետում ձեռք բերել կաթը, որն օգտագործելիս զգացել է դառնահամ, ինչը նրա մոտ կասկած է հարուցել։ Արտադրանքն ուղարկվել է փորձաքննության, իսկ դիմած բնակիչը հոսպիտալացվել է։
ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարության սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության կողմից իրականացված ուսումնասիրության արդյունքում շուկայում իրացվող «Էյ-Էս-Բի-սոֆթ» ՍՊԸ-ի «ARMFOOD» ապրանքանիշի այծի կաթում հայտնաբերվել են աղիքային ցուպիկի խմբի մանրէներ և ստաֆիլոկոկի բակտերիաներ:
ՀՀ ԳՆ ՍԱՊԾ-ի կողմից տրվել է տվյալ ապրանքանիշի կաթնամթերքի իրացման կասեցման կարգադրագիր: «Մինչ ամբողջ խմբաքանակի շուկայից դուրս բերումը ծառայությունը կոչով դիմում է ազգաբնակչությանը լինել աչալուրջ և զերծ մնալ «ARMFOOD» ապրանքանիշի կաթնամթերքի ձեռքբերումից»,- հաղորդում է ՀՀ ԳՆ սննդամթերքի անվտանգության պետական ծառայության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը։

Производство козьего молока товарного знака «ARMFOOD», реализуемом на рынке ООО «Эй-Эс-Би-софт», приостановлено из-за обнаружения в нем болезнетворных бактерий, а нарушитель может быть штрафован на 100-300 тыс. драмов. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил пресс-секретарь начальника Госслужбы безопасности продуктов питания Минсельхоза Армении Бабкен Пипоян.
Согласно результатам исследования, проведенного Государственной службой безопасности продуктов питания Министерства сельского хозяйства Армении, в козьем молоке этой компании были обнаружены бактерии группы кишечных палочек и бактерии стафилококка.
Как сообщил Бабкен Пипоян, в Службу с жалобой обратился житель, который приобрел в супермаркете Yerevan-City молоко, при употреблении которого он почувствовал горьковатый вкус, что и вызвало у него подозрения. По словам представителя службы, продукт был отправлен на экспертизу, а обратившийся житель госпитализирован. В связи с этим Бабкен Пипоян добавил, что для предотвращения подобных случаев, Служба уведомила всех инспекторов в столице и регионах, чтобы те изъяли данную продукцию из магазинов.