Հայաստանը դիտարկվում է որպես IEF 2012 Միջազգային համաժողովի անցկացման համար նպատակահարմար վայր։Այս շաբաթ աշխատանքային այցով Երևան էր ժամանել FUTURE HORIZONS ընկերության նախագահ և գլխավոր գործադիր տնօրեն Մալքոլմ Փեննը: Նրա այցի նպատակն էր դիտարկել և գնահատել Երևանը որպես IEF 2012 (Innovative Education Forum) Միջազգային համաժողովի անցկացման վայր: Այս մասին տեղեկացնում են «Սինոփսիս Արմենիա» ընկերության մամլո ծառայությունից։
«Այս համաժողովը ամեն տարի անց է կացվում տարբեր երկրներում: Ամեն տարի համաժողովին մասնակցում են ՏՏ ոլորտի ամենագլխավոր դերակատար 100 ընկերությունների առաջին դեմքերը։ Հայաստանում այս համաժողովի անցկացումը շատ լավ հնարավորություն է ընդգծելու Հայաստանը որպես ՏՏ ոլորտը տնտեսության զարգացման գերակա ճյուղ հայտարարած երկրի և ներկայացնելու անկախության տարիների ընթացքում ունեցած ՏՏ ոլորտի ձեռքբերումները: Հայաստանը շատ գրավիչ երկիր է ՏՏ ոլորտի ներդրողների համար, քանի որ այստեղ ես տեսնում եմ փայլուն տաղանդի առկայություն, կրթական ուժեղ ավանդույթներ և կառավարության կողմից օժանդակության պատրաստակամություն:»,- ասել է Մալքոլմ Փեննը։
Իր այցի ընթացքում Մալքոլմ Փեննը հանդիպել է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանին, Հայաստանում Մեծ Բրիտանիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան ` Ն.Գ. պարոն Չարլզ Լոնսդեյլին, այցելել «Սինոփսիս Արմենիա» գիտա-արտադրական կենտրոն, ինչպես նաև դասախոսություն կարդացել «Սինոփսիս Արմենիայի» կրթական ծրագրով սովորող Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի ուսանողների համար:

5 Ноябрь 2011 - 07:24 AMT
На этой неделе с рабочим визитом приехал в Ереван председатель и главный исполнительный директор компании FUTURE HORIZONS Малкольм Пенн. Цель его визита – изучить и оценить возможности Еревана, который рассматривается в качестве подходящего для проведения Международного форума IEF 2012 (Innovative Education Forum) места. Об этом сообщают в пресс-службе компании “Синопсис Армения”.
“Этот форум каждый год проводится в разных странах. В нем принимают участие первые лица 100 мировых лидирующих в сфере ИТ компаний. Форум является хорошей возможностью для представления Армении как страны, заявившей о развитии сферы ИТ как приоритетной отрасли, а также достижениях в сфере ИТ за годы независимости. Армения – очень привлекательная для инвесторов страна, поскольку здесь я вижу наличие блестящих талантов, сильные образовательные традиции, а также готовность содействия развитию сферы со стороны правительства”, – сказал Малкольм Пенн.
В ходе визита Малкольм Пенн встретился с министром экономики РА Тиграном Давтяном, чрезвычайным и полномочным послом Великобритании и Объединенного Королевства Северной Ирландии в Армении Чарльзом Лонсдейлом, посетил научно-производственный центр “Синопсис Армения”, а также выступил с лекцией для студентов Армянского инженерно-политехнического университета, которые учатся по образовательной программе компании “Синопсис Армения”.