8 Նոյեմբեր 2011 - 09:11 AMT
Նոյեմբերի 9-ին «Էրեբունի պլազա» բիզնես կենտրոնում տեղի կունենա կլոր սեղան` նվիրված ՀՀ-ում Էլեկտրոնային առևտրի իրավական կարգավորման խնդիրներին, տեղեկացնում են Ինֆորմացիոն տեխնոլոգիաների ձեռնարկությունների միությունից։
Ելնելով իրավական խնդիրների լուծման անհրաժեշտությունից` ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանի հանձնարարականով ստեղծվել է միջգերատեսչական աշխատանքային խումբ, որի կազմում ընդգրկված են մի շարք նախարարություններ և գերատեսչություններ ու մասնավոր հատվածի շահագրգիռ ընկերությունների ներկայացուցիչներ:
Ստեղծված միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի կողմից քննարկվել են էլեկտրոնային առևտրի հետ կապված օրենսդրական լուծում պահանջող հետևյալ հարցերը` Էլեկտրոնային առևտրի խնդիրները մաքսային ոլորտում, Էլեկտրոնային առևտրի խնդիրները հարկային ոլորտում, Էլեկտրոնային առևտրի կազմակերպմանն առնչվող վճարահաշվարկային համակարգի խնդիրները: Կլոր սեղան քննարկման ընթացքում կներկայացվեն խմբի քննարկումների միջանկյալ արդյունքները:

8 Ноябрь 2011 - 09:11 AMT
9 ноября в Бизнес-центре “Эребуни Плаза” состоится круглый стол, посвященный задачам правового урегулирования электронного бизнеса в Армении, сообщают в Союзе предприятий ИТ.
Исходя из необходимости решения правовых задач, по поручению премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна создана межведомственная рабочая группа, в состав которой вошли представители ряда министерств, ведомств и заинтересованных компаний частного сектора.
Созданная межведомственная группа обсудила вопросы, связанные с электронной торговлей, требующие правового решения: задачи электронной торговли в таможенной, налоговой сферах, задачи, связанные с организацией электронной торговли в платежной системе.