25 Հուլիս 2000 - 12:28 AMT
25.07.2000. ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ, ԵՐԵՎԱՆ.Այցով ԱՄՆ-ում գտնվող Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սերժ Սարգսյանը ԱՄՆ-ի Պաշտպանության նախարարությունում եւ Պետդեպարտամենտում անցկացրել է մի շարք հանդիպումներ:
Ինչպես հաղորդել են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը ԱՄՆ-ում Հայաստանի դեսպանատանը, Սարգսյանը, մասնավորապես, համդիպել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ-ի համանախագահ Քերի Քեւինոյին, ինչպես նաեւ Պետդեպարտամենտի` նորանկախ պետություններին օգնության հարցերով համակարգողի տեղակալ Դանիել Ֆրիդին: Հայաստանի պաշտպանության նախարարը մի շարք հանդիպումներ է անցկացրել նաեւ Պենտագոնի բարձաստիճան ներկայացուցիչների հետ:
Հանդիպումների ընացքում քննարկվել են հայ-ամերիկյան երկկողմ հարաբերությունների հարցեր, Հայաստանի մասնակցությունը ՆԱՏՕ-ի` «Համագործակցություն հանուն խաղաղության» ծրագրին, ինչպես նաեւ Ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հեռանկարները: –0–

25.07.2000, МЕДИАМАКС, ЕРЕВАН. Министр обороны Армении Серж Саркисян, находящийся с визитом в США, провел ряд встреч в Министерстве обороны США и Государственном департаменте.
Как сообщили МЕДИАМАКС в посольстве Армении в США, Саркисян, в частности, встретился с американским сопредседателем Минской группы ОБСЕ послом Кери Кевино, заместителем координатора Госдепаратмента по помощи новым независимым государствам послом Дэниелом Фридом. Министр обороны Армении провел также ряд встреч с высокопоставленными представителями Пентагона.
В ходе встреч обсуждались вопросы армяно-американских двусторонних отношений, участия Армении в программе НАТО “Партнерство во имя мира”, а также перспективы урегулирования карабахского конфликта. –0–