8 Նոյեմբեր 2011 - 13:03 AMT
Նոյեմբերի 8-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,8 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 385.42 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 385.25 դրամ:
Նոյեմբերի 8-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 382.89 դրամ` նոյեմբերի 7-ի համեմատ ավելանալով 2.42 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 527.01 դրամ` ավելանալով 5.61 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.21 կետով` կազմելով 12.60 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 8 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $4,8 млн. по среднему курсу 385,42 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 385,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 8 ноября составил 382,89 драма, увеличившись по сравнению с 7 ноября на 2.42 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 527,01 драма, увеличившись на 5.61 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.21 – до 12,60 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.