8 Նոյեմբեր 2011 - 13:22 AMT
Նոյեմբերի 9-ին Թբիլիսիում ՀԲ և դոնոր-կազմակերպությունների նախաձեռնությամբ տեղի կունենա հանդիպում Հայաստանի, Վրաստանի, Ադրբեջանի և մի շարք ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչների միջև: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀ տրանսպորտի ու կապի նախարար Մանուկ Վարդանյանը: «Հանդիպմանը կքննարկվեն տարածաշրջանային ծրագրեր»,-ասել է նա: Նախարարը հավելել է նաև, որ հանդիպմանը մասնակցում են 7-8 միջազգային ֆինանսական կառույցների ներկայացուցիչներ:
Իր հերթին Վրաստանի էկոնոմիկայի և կայուն զարգացման նախարար Վերա Կոբալիան նշել է, որ վաղը կշարունակի քննարկումը Մանուկ Վարդանյանի հետ Թբիլիսիում՝ Երևանում արծարծված հարցերի շուրջ: Երկու նախարարները հավելել են, որ վիճահարույց հարցերն ու խնդիրները կքննարկվեն նաև Հայաստանի ու Վրաստանի միջկառավարական հանձնաժողովի նիստում, որը տեղի կունենա նոյեմբերի 17-18-ին:

8 Ноябрь 2011 - 13:22 AMT
В Тбилиси 9 ноября по инициативе Всемирного банка и организаций-доноров пройдет встреча между представителями правительств Армении, Грузии, Азербайджана и ряда международных финансовых структур. Об этом на пресс-конференции в Ереване сообщил министр транспорта и связи Армении Манук Варданян. “На встрече будут обсуждены региональные программы”, – отметил он. Министр также добавил, что во встрече примут участие представители 7-8 международных финансовых структур.
В свою очередь, министр экономики и устойчивого развития Грузии Вера Кобалия отметила, что она в среду продолжит обсуждение с Мануком Варданяном в Тбилиси тех вопросов, которые были затронуты во время ее визита в Ереван. Оба министра также добавили, что все спорные вопросы и проблемы будут также обсуждены на заседании межправительственной комиссии Армении и Грузии, которое пройдет 17-18 ноября в Тбилиси.