NASDAQ OMX Արմենիա ֆոնդային բորսայում նոյեմբերի 9-ին կատարվել է 12,5 մլն դոլարի առք ու վաճառք 384,05 դրամ 1 դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով։ Փակման գինը կազմել է 384 դրամ։
Միաժամանակ, նոյեմբերի 9-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 383,91 դրամ՝ նոյեմբերի 8-ի համեմատ ավելանալով 1,02 կետով։ Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 526,26 դրամ՝ կրճատվելով 0,75 կետով, իսկ 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,07 կետով՝ կազմելով 12,67 դրամ։ Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը։

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 9 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму $2,15 млн. по среднему курсу 384,05 драмов за 1 доллар США. Цена закрытия составила 384 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 9 ноября составил 383,91 драма, увеличившись по сравнению с 8 ноября на 1.02 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 526,26 драма, сократившись на 0.75 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.07 – до 12,67 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.